Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Yeni Türkü 4 Şubat’ta Denizli’de

30 Ocak 2023 | 13 kez görüntülendi.
Yeni Türkü 4 Şubat’ta Denizli’de

“Bana Bir Masal Anlat Baba”, “Sezenler Olmuş”, “Akdeniz Akdeniz”, “Samsun Asfaltı” ve ‘Telli Telli’ gibi sayısız efsanevi şarkılarıyla hafızalarımıza kazınan Yeni Türkü, 4 Şubat Cumartesi günü Denizli Route Bar sahnesinde olacak.  Dinleyicileri şarkılarla geçmişten günümüze bir yolculuğa çıkaracak konserin biletleri Biletinial üzerinden satışta.

Türkiye’nin en sevilen grupları arasında yer alan Yeni Türkü, dillerden düşmeyen şarkılarını 4 Şubat’ta verecekleri konserde Denizli’deki sevenleriyle buluşacak. Route Bar’da konser verecek efsanevi grup, 7’den 70’e her yaştan dinleyicilerin hafızasına kazınmış şarkılarını sevenleriyle birlikte seslendirecek.

Müzikseverler, saat 20:00’de başlayacak biletlerini Türkiye’nin tiyatro, sinema, opera, bale, konser ve spor karşılaşmaları online biletleme platformu Biletinial’dan satın alabiliyor.

Grubun isim babası şair ve yazar Yaşar Meriç

1977 yılında Derya Köroğlu, Zerrin Yaşar ve Selim Atakan tarafından Ankara’da kurulan Yeni Türkü, o günden bu yana sayısız konser verdi. 1979’da ilk albümü “Buğdayın Türküsü”nü çıkaran grup, 10 stüdyo albümü, 2 film müziği albümü, 2 de konser albümü yayınladı.

İsmini Yaşar Meriç’ten alan topluluğu geniş kitlelere tanıtan ikinci albümleri “Akdeniz Akdeniz”, 1983 yılında piyasaya çıktı. Yıllar içinde Eftal Küçük, Tuncer Tercan, Cengiz Onural, Fuat Oburoğlu, Murat Buket gibi müzisyenlerin yer aldığı grubun kuruluşundan bu yana her zaman kadroda bulunan tek isim Derya Köroğlu’dur.

 

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ