Çekiç Magazin

SON DAKİKA

YALÇIN BOSTANCI’NIN  ‘BEYAZ GÜVERCİN’ ŞARKISI “ŞAHANE HAYATIM “ DİZİSİNDE…..

29 Nisan 2024 | 7 kez görüntülendi.
YALÇIN BOSTANCI’NIN  ‘BEYAZ GÜVERCİN’ ŞARKISI “ŞAHANE HAYATIM “ DİZİSİNDE…..

Geçen yıl yayınladığı şarkısı “Beyaz Güvercin” ile  sevenlerini duygusal yolculuğa çıkaran ünlü solist Yalçın Bostancı, bu sezon ilgiyle Now ekranında izlenen  “Şahane Hayatım” dizisinin 24 bölümündeki sahnede dikkatleri üzerine çekti.. Aşk gibi kutsal duygunun hızlı bir şekilde tüketildiğini ve örselendiğini fark eden sanatçı, hissettiklerini kişisel gelişim uzmanı arkadaşı Gamze Sağıroğlu ile birlikte kaleme aldığı ve yayınladığı şarkı dizideki sahneye tercüman oldu.. “Aşk tek kişiliktir, ölümsüzdür, beklentisizdir, koşullara bağlı değildir. Beyaz Güvercin’i kaybettiğimiz fakat kalbimizde, anılarımızda yaşattığımız tüm sevdiklerimize ithaf ediyorum.” Diyen Yalçın Bostancı dizide şarkısının kullanılmasına çok sevindiğini söyledi.

Dizide şarkı yayınlandıktan sonra sosyal medyada en çok konuşulan şarkı oldu.

Sağlık sorunları yaşayan Yalçın Bostancı, şarkının tekrar gündeme gelmesine sevindiğini ve yine organ nakline dikkati çekti çekerek: “Müziğim beni hayatta tutan bir tutku, ruhunun gıdası” diyen sanatçı Yalçın Bostancı “3 yıldır IPF yani Akciğer Sertleşmesi hastalığı ile mücadele ediyorum. Bu tedavisi olmayan hastalığın tek çaresi Akciğer Nakli. Ben de diğer hastalar gibi organ nakli sırasındayım. Hastalığım ve organ nakli konusu bir yardım çığlığı değildir; organ bekleyen yüzlerce iyi insan için bir farkındalık oluşturmaktır. Her gün birinin annesi, birilerinin babası, çocuğu, kardeşi organ bekliyor. Bu insanlara bir hayat vesilesi olmak iyiliklerin en büyüğü olsa gerek. Akciğer ve kalp gibi organların bağışı pek bilinmiyor. Bu konuda diğer hastaların adına da ses olmak çığlık olmak istiyorum. İhtiyacı olan birinin kalp atışlarında, nefes alışlarında yaşatabiliriz, bir nefes bir can olabiliriz.” Dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=mmC2ItpaVTE

ALBÜMLERİ HAFTALARCA ÜST SIRALARDA YER ALDI

1998’de Klip Müzik Yapım’la anlaşma imzalayarak profesyonel müzik hayatına adım atan Yalçın Bostancı ilk albümü ‘Rüzgar Gibi’yle çok ses getirdi. “Rüzgar Gibi” albümünde ilk klip “Sevdalandım” adlı parçaya çekildi ve bu klip, bir çok müzik kanallarında yayınlandı. Şarkı aynı zamanda Radyoların top listelerinde haftalarca üst sıralarda yer aldı. Barış Manço 7’den 77’ye gibi onlarca TV programlarına konuk oldu. 2001’de “Yol Oldum” adlı Anadolu Rock türündeki 2. albümünü çıkardı. Aranjörlüğünü Serkan Baysal’ın yaptığı albüm eleştirmenlerden gerek besteler, gerek orkestrasyon olarak tam not aldı. 70’lerin Anadolu Pop soundunu günümüze taşıdığı için çok beğenildi. Albümde Neşet Ertaş’ın “Gönül Dağı” parçasının cover’ı da yer almaktadır. Bir dönem tekstil sektöründe projeler üreten Bostancı, şimdi müzik dışında online ingilizce dersler veriyor.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ