Çekiç Magazin

SON DAKİKA

ÜNLÜ SEYAHAT YAZARI, GAZETECİ, TELEVİZYONCU VE REHBER SAFFET EMRE TONGUÇ’A SÜRPRİZ YAŞ GÜNÜ

02 Mart 2024 | 23 kez görüntülendi.
ÜNLÜ SEYAHAT YAZARI, GAZETECİ, TELEVİZYONCU VE REHBER  SAFFET EMRE TONGUÇ’A SÜRPRİZ YAŞ GÜNÜ

Saffet Emre Tonguc yeni yaşını sürpriz bir parti ile karşıladı. TV programları, Piri Guide projesini ve yurtdışı turlarını birlikte gerçekleştirdiği yakın arkadaşı seyahat yazarı Serda Büyükkoyuncu ve ortak arkadaşlarının organizasyonu ile Seraf Restoran’ın Vadi İstanbul’da yeni açılan yerinde hazırladıkları parti ünlü simaları bir araya getirdi.

Tonguç 58. yaşını 48 dostuyla kutladı…

2024’de Michelin tavsiyesi alan Seraf Restoran’ın şefi Sinem Özler’in kısa sürede gurmelerin tutkusu haline gelen leziz yemekleri ile keyifli bir gece geçiren konuklar, geç saatlere kadar eğlendiler. Dostları Saffet Emre Tonguç’a çok güzel hediyeler verirken bir hediye herkesi çok güldürdü. Daha önce Aslı Şafak’ın televizyon programına konuk olan Tonguç’a Aslı Şafak bir şaka yapmış ve bir duş başlığını eline vermiş mikrofon gibi kullanarak gençlik yıllarında yaptığı “Baharımda Gel” isimli şarkısını söylemesini istemişti. Doğum gününe katılan Aslı Şafak, bu kez duş başlığını hediye getirdi, Tonguç ve dostları önce çok güldüler sonra şarkıyı birlikte söylediler. (O dönemde Saffet Emre Tonguç’un “Baharımda Gel” şarkısının klibi de çekildi ve geliri Tohum Otizm Vakfı’na veriliyor…)

Tonguç, son bir ayda; Bali, Laponya, Fransa, İsviçre, Brezilya, Arjantin turları ve televizyon programının yeni bölümleri için Endülüs’e seyahat yaparken arkadaşı Serda Büyükkoyuncu ve ortak arkadaşları bu sürede titizlikle bu geceye hazırlandılar.

Küçük bir aile akşam yemeğine geldiğini sanan Tonguç, partiye katılan davetlileri bir anda görünce şaşkına döndü ve uzun uzun her biriyle özlem giderdi.

Bu mutlu gecede Saffet Emre Tonguç’a, Leyla Alaton, Sadettin Saran, Siren Ertan, Yonca Ebüzziya, Ahu Orakçıoğlu, Kaan Sekban, Bernard Arkas, Funda Arkas, Mine Kalpakçıoğlu , Alican Ulusoy, Hande Subaşı, gibi isimler eşlik etti. Geceye katılanların büyük keyif aldıklarını belirttikleri organizasyon, herkesten tam not aldı.

Saffet Emre Tonguç:

1966 doğumlu Tonguç, Boğaziçi Üniversitesi’nde, Turizm ve Otel Yöneticiliği ile Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerini bitirdikten sonra Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde işletme üzerine doktora çalışması yaptı.

142 ülkeye seyahat eden, 1.400’den fazla şehir gezen seyyahın çektiği fotoğraflar, 1990 yılından itibaren Amerika ve Avustralya başta olmak üzere çeşitli ülkelerdeki dergi ve internet sitelerinde yayınlandı.

100’den fazla dünyaca ünlü, etkili isme İstanbul’u ve Türkiye’yi tanıtan Tonguç NTV’de iki sezon “Paha Biçilemez İstanbul” programını hazırlayıp sundu. 2017 yılında başladığı “Ayrıcalıklı Rotalar” programı, 7 sezondur NTV ve STAR TV’de devam ederek 14 ödül kazandı. Deneyimlerini ve bilgilerini aktardığı toplam 29 kitap yazdı…

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ