Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Türkiye Ekonomisinin Kadın Liderleri 2024 Dijital Kitabı Yayında!

25 Mart 2024 | 14 kez görüntülendi.
Türkiye Ekonomisinin Kadın Liderleri 2024 Dijital Kitabı Yayında!

Kadın Dostu Markalar Platformu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel yayınladığı ‘Türkiye Ekonominin Kadın Liderleri 2024 Dijital Kitabı’, ezber bozan başarılara imza atan, farklı sektörlerdeki Türkiye ekonomisinin 50 kadın liderini bir araya getirdi. 50 kadın yöneticinin liderlik deneyimlerini ve başarı sırlarını aktardığı kitap, platformun web sayfasında yayınlandı.

Üç yıla yakın sürede hazırladığı yedi dijital kitabı okurlarıyla buluşturan Kadın Dostu Markalar Platformu, 8 Mart tarihinde Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak sekizinci dijital kitabı Türkiye Ekonomisinin Kadın Liderleri 2024’ü yayına aldı.En son yayınladığı dijital kitabı ile Türkiye ekonomisine yön veren şirketlerin yönetim kademelerini başarıyla temsil eden 50 kadın lideri bir araya getiren Kadın Dostu Markalar Platformu, diğer yayınlarında olduğu gibi bu kitabıyla da hem bugünün liderlerine ilham olmaya hem de geleceğin liderleri gençlerin yolunu aydınlatmaya devam ediyor.

Türkiye’de birçok önemli büyük şirketi yöneten Türkiye ekonomisinin 50 kadın lideri, kitaptaki röportajlarında kariyer yolculuklarının yanı sıra iş hayatındaki başarılarının anahtarlarını ve yönetim felsefelerini aktardı. Türkiye ekonomisinin resmini çizip sorunları ile çözüm önerilerini sıralayan kadın liderler, aynı zamanda geleceğe dönük hedef ve hayallerinden de bahsetti.

“Kitaplarımız ile ilham olmayı sürdüreceğiz”

2021 yılından bugüne platform bünyesindeki Farkındalık Kitaplığı’nda yayınladıkları dijital kitaplara sürekli yenilerini eklediklerini açıklayan Kadın Dostu Markalar Platformu Genel Müdürü ve Kurucusu Nazlı Demirel, Türkiye’de çeşitli sektörlerde kariyer edinmiş kadınların başarı hikayelerini aktararak girişimcilere, yöneticilere, kadınlara, gençlere ve toplumun her kesimine ilham olmayı sürdüreceklerini söyledi. Demirel, “Büyük bir çoğunluğu iş dünyasının seçkin kitlelerinden oluşan, araştırmacı gruplar, öğrenciler tarafından da oldukça sıkı takibe alınan kitaplarımız ile 2 ayda ortalama 350 bin okura ulaşıyoruz” diye konuştu.

Türkiye Ekonomisinin Kadın Liderleri 2024 ile erkek egemen yönetim dünyasındaki ezber bozan başarılı kadın liderleri bir araya getirmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Demirel, “Her birinin kariyer hikayesi ile liderlik ettiği sektörü farklı olan ve birçok önemli büyük şirketi yöneten bu kadın liderler, üstlendikleri projeler ve imza attıkları başarılarla sadece sektörlerinde değil, iş dünyasında da cinsiyet odaklı eşitlik adına bir rol model oluyorlar. Kadın Dostu Markalar Platformu olarak, başarı hikayelerini yazıp aktarmaktan büyük keyif aldığımız her bir kadın liderin verdiği mesajın, gençlere ve kadın girişimcilere mentor ve ilham kaynağı olmasını, iş dünyasındaki kadın gücüne sinerji katmasını ve yeni iş birliği fikirleri doğurmasını diliyoruz” diye konuştu.

Kadın Dostu Markalar Platformu’nun www.kadindostumarkalar.org web sitesinde yayına giren Türkiye Ekonomisinin Kadın Liderleri 2024 Kitabında yer alan isimler arasında; Aynur Eke, Aysu Yavuz, Ayşegül Adaca Oğan, Ayşem Sargın, Aytül Erçil, Banu Aksoy, Banu Deniz Çetinkol, Begüm Mutuş, Burcu Bekdaş, Cemile Banu Hızlı, Cristina Polini, Devrim Erol, Duygu Erzurumlu Cengiz, Ece Kaşıkcı, Ege Pekkınran, Ekin Tükek, Elif Çelik, Gamze Baykal, Gül Akyürek Balta, Güldem Berkman, Gülperi Odabaş, Hatice Ayas, Işıl Hasdemir, İdil Pamir, Melisa Tokgöz Mutlu, Merve Tezel, Milena Elmasoğlu, Nergiz Ayvaz Bumedian, Nil Tiritoğlu, Nilgün Akdoğan, Nilgün Keleş, Oya Yıldız, Özge Engin, Özge Kılıç Güler, Özlem Arslan Kart, Sedef Ataman, Selen Yorgun Tavit, Sibel Kutman Oral, Sinem Öksüz Dedebayraktar, Sinem Türüng, Tülay Hacıoğlu Şengül, Tülin Kalyoncu, Ülkü Özcan, Vennas Akyol Haznedar, Vildan Kumrulu, Yasemin Terle, Yeşim Pınar Kitapçı, Zeynep Doğan, Zeynep Ecemiş, Zeynep Selgur bulunuyor.

Kadın Dostu Markalar Platformu’nun Dijital Farkındalık Kitaplığı’nda ise TÜRKİYE EKONOMİSİNİN KADIN LİDERLERİ 2024’ün yanı sıra ‘Türkiye Ekonomisinin Kadın Liderleri 2021’, ‘Teknolojide Kadın Gücü’, ‘Enerjide Kadın Gücü’, ‘Dijital Dönüşümün Kadın Liderleri’, ‘Türkiye’nin Kadın Girişimcileri’, ‘İhracatta Fark Yaratan Kadınlar’, ‘Cumhuriyetin 100. Yılını Aydınlatan Kadın Dostu Markalar’ dijital kitapları okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ