Çekiç Magazin

SON DAKİKA

TÜRK EĞİTİM VAKFI İNANÇ TÜRKEŞ ÖZEL LİSESİ’NİN ROBOTİK KULÜBÜ, 19-22 NİSAN’DA HOUSTON’DAKİ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NA KATILMAYA HAK KAZANDI!

14 Nisan 2023 | 11 kez görüntülendi.
TÜRK EĞİTİM VAKFI İNANÇ TÜRKEŞ ÖZEL LİSESİ’NİN ROBOTİK KULÜBÜ, 19-22 NİSAN’DA HOUSTON’DAKİ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NA KATILMAYA HAK KAZANDI!

Türkiye’de özel yetenekli öğrencilere eğitim imkânı sunan Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’nin (TEVİTÖL) robotik kulübü Inanc Mechatronics Club (IMC), Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. FIRST Robotik Yarışması’nın bölgesel aşaması olan Haliç Regional’da Engineering Inspiration Ödülü’ne layık görülen IMC, 50 takımın katıldığı yarışmada kazandığı başarıyla, 19-22 Nisan 2023 tarihlerinde ABD’nin Houston şehrinde düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda 600’den fazla takımla yarışarak ülkemizi temsil etmeye hak kazandı. 

 Türkiye’nin dört bir yanından akademik potansiyeli yüksek olan çok yönlü öğrencilere, odaklı bir eğitim müfredatı geliştiren Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL), uluslararası kabul görmüş bir özel yetenek testiyle seçilen öğrencilerine kazandırdığı çağdaş akademik ve kültürel birikimle onları sosyal etki yaratan öncüler olarak yetiştirmeyi ve bunu gerçekleştirirken maddi imkanı olmayan öğrenciler için fırsat eşitliği yaratmayı amaçlıyor.

 FIRST Robotik Yarışması’na her yıl katılan TEVİTÖL’ün robotik kulübü Inanc Mechatronics Club (IMC), bu sezon da 30 Mart-2 Nisan 2023 tarihleri arasında yarışmanın bölgesel aşamalarından biri olan Haliç Regional’da yer aldı. Volkswagen Arena’da düzenlenen yarışma süresince karşılaştıkları zorlukları takım olarak birlikte aşan ve çözümler üreten IMC, TEVİTÖL için yıllar içinde bir kültür haline gelen yarışmada, hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projeleri ve STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) ilkelerinin yayılması alanlarında Engineering Inspiration Ödülü’ne layık görüldü. IMC, 19-22 Nisan 2023 tarihlerinde ABD’nin Houston şehrinde düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda 600’den fazla takımla yarışarak ülkemizi temsil etmeye hazırlanıyor.

FIRST Foundation tarafından düzenlenen FIRST Robotik Yarışması, öğrencileri fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında yönlendirmeyi amaçlıyor.

 

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ