Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Türiye’nin korku film markası haline gelen “ARAF” Birbirinden bağımsız serilerin “ Araf 6: Ölüm” ile 19 Mayıs 2023 de Sinemalarda…

16 Mayıs 2023 | 67 kez görüntülendi.
Türiye’nin korku film markası haline gelen  “ARAF” Birbirinden bağımsız serilerin “ Araf 6: Ölüm” ile 19 Mayıs 2023 de Sinemalarda…

Yapımcılığını DFGS Film ve RN Production’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda iki ayrı isim  Tarık Karakulak (Türkiye sahneleri) ve Biray Dalkıran (Amerika sahneleri) oturuyor.  Gökhan Eryılmaz, Esenay Kılıç, Ekin İklim Çayoğlu, İrem Büğrüoğlu, Batuhan Soncul, Şengül Kaya, Buğra Kılıçarslan büyük beğeni toplayan oyunculuk performasları ile göz dolduracak.

Araf korku serisinin merakla beklenen yeni filmi “Araf 6: Ölüm”

Yaşanmış bir olaydır.

İzleyenlerin tüylerini diken diken edecek olan film, korku sahneleriylede izliyecilerin rüyalarına girecek.

Türkiye ve Amerika’da çekimleri tamamlanan film, bir ilk okul öğretmeni olan Yavuz’un sınıfına yeni gelen bir kız öğrenciden sonra hayatının kâbusa dönüşünü konu alıyor.

Yavuz öğretmen başına gelen kötü olayları her ne kadar küçük kızla ilişkilendirmek istemese de, her olayda küçük kızın karşısına çıkmasına da bir anlam verememektedir. Küçük kızla arasındaki bağlantıyı öğrenmeye çalışırken her adımda ölüme biraz daha yaklaşmaktadır.

Gerçek hayatta yaşanmış bir olayı anlatan, izleyenlerin kendisinden parçalar bulacağı karakterleriyle, etkileyici korku ve gerilim sahneleriyle izleyiciyi koltuğa bağlayacak olan filmin Türkiye sahnelerinin çekimini deneyimli ve başarılı Yapımcı/Yönetmen Tarık Karakulak üstlenirken, filmin Amerika sahnelerini Kanıt, Seni Seviyorum Adamım, The Crossbreed, Cennet, Peri Masalı gibi filmlerden tanıdığımız ünlü Yönetmen Biray Dalkıran çekti.

Ev fiyatlarının 4 milyon dolardan başladığı ve dünyaca ünlü birçok sanatçının yaşadığı, Hollywood’un gözde mekanı Historical Sunset Square (Tarihi Günbatımı Meydanı)’nda yapılan çekimler için özel izin alındı. Sadece çekim izni için 100.000 TL’nın üzerinde ödeme yapıldı. “Araf 6: Ölüm” filmindeki başarılı performanslarıyla adlarından çok söz ettirecek olan Gökhan Eryılmaz, Esenay Kılıç, Ekin İklim Çayoğlu, İrem Büğrüoğlu, Batuhan Soncul ve Şengül Kaya rol alıyor.

Senaryosunu Vural Tumbar’ın yazdığı,

Araf 6: Ölüm” CJ ENM dağıtımıyla 19 Mayıs 2023 tarihinde vizyona girecek.

Basın irtibat :

Fatih YILMAZ  0532 335 64 70

Meltem Göl HEMMATİRAD 0532 705 41 74

AFİŞ İNDİRME LİNKİ

https://we.tl/t-a1XC2jWgoI

FRAGMAN İNDİRME LİNKİ

https://we.tl/t-wQS7Owq2SC (2K)

https://we.tl/t-2RX5pCbwwj (Social Media)

KAMERA ARKASI FOTOĞRAFLAR

https://we.tl/t-HWu5L7c9Dx

KÜNYE

DAĞITIMCI: CJ ENM

OYUNCULAR Gökhan Eryılmaz ,Esenay Kılıç, Ekin İklim Çayoğlu, İrem Büğrüoğlu, Batuhan Soncul, Şengül Kaya, Buğra Kılıçarslan

YAPIM ŞİRKETİ: DFGS & RN Production

YAPIMCILAR :Tarık Karakulak, Eren Karatağ, Biray Dalkıran, Asuman Şener Dalkıran

SENARİST Vural Tumbar

YÖNETMENLER  Tarık Karakulak (Türkiye sahneleri) Biray Dalkıran (Amerika sahneleri)

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ Malik Ejder Şentürk

YARDIMCI YÖNETMEN Sema Aytaç

SANAT YÖNETMENİ Zeki Yalgın

KURGU Ahmet Eroğlu

CAST DİREKTÖRÜ Fatoş Yılmaz

POST PRODÜKSİYON SÜPERVİZÖRÜ Ferhat Yüksel

AFİŞ TASARIM Koray Güler

IŞIK TASARIM Semih Duhan

MAKYAJ Aslıhan Çevik

SES EFEKTLERİ Ömer Gündoğdu

MÜZİK  Stock Addective

SAÇ TASARIM Koray Sirkeci

KOSTÜM TASARIM Yeliz Buyruk

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ