Çekiç Magazin

SON DAKİKA

TÜM NİĞDE DERNEKLERİ KONFEDERASYONU N”DAN İSRAİL”E KINAMA

19 Ekim 2023 | 23 kez görüntülendi.
TÜM NİĞDE DERNEKLERİ KONFEDERASYONU N”DAN İSRAİL”E KINAMA

Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Avşar, yönetim kurulu adına yaptığı açıklamasında, Gazze’ye yönelik düzenlenen saldırıları ve İsrail’i insan haklarını ayaklar altına alan politikaları dolayısıyla kınadı.
Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Avşar, Gazze’ye yönelik düzenlenen saldırılar ve İsrail’in insan haklarını ayaklar altına alan politikaları dolayısıyla yönetim kurulu adına bir kınama mesajı yayımladı.
Avşar, İsrail’in Gazze’ye yönelik başlatmış olduğu kural tanımayan ve felakete doğru sürüklenen saldırılarını kınayarak “Dualarımız ve desteklerimiz, dün olduğu gibi bugün de Filistinli kardeşlerimizin yanındadır mesajı verdi.
YAŞANAN OLAYLARIN TEK SORUMLUSU İSRAİL’DİR.
İşgalci İsrail ordusunun, aralarında bebek ve çocukların da olduğu çok sayıda masumun yaşam hakkına vahşice son verdiğini kaydeden Başkan Avşar, “Filistinli kardeşlerimizin asırlardır yaşadığı topraklara el konulmasını hedefleyen bu alçak saldırılar insan haklarına, evrensel hukuk normlarına ve ahlaki değerlere aykırıdır. Bölgede barışın hakim olması, İsrail’in katliamlara son vermesine ve Gazze’ye yardımların ulaşmasına bağlıdır.
Başta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi olmak üzere, tüm uluslararası toplum daha fazla insiyatif almalıdır. Başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin Devleti’nin tanınması ve bölgede egemen olması yaklaşık 1 asırdır devam eden zulmü sona erdirecek tek çözümdür.
Gazze’ye sağlanan gıda, enerji ve insani yardımların kesilmesi, sivil yerleşimlerin hedef gözetilmeksizin vurulması uluslararası hukukun açık ve ağır bir ihlalidir. Temiz su, elektrik ve gıdaya ulaşamayan, yaralıların tedavi edilemediği, bağımsız basın ve hastanelerin bombalandığı bir anlayış tarihte eşi benzeri olmayan bir vahşettir” dedi.
DUALARIMIZ FİLİSTİN’Lİ KARDEŞLERİMİZ İÇİN
Başkan Avşar mesajının devamında, “Mevla Ayeti Kerimede ‘’Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir’’ buyurmaktadır. İsrail’in anne karnındaki bebekler dahil binlerce masumu katletmesi, insanlığı tamamen yok etmek kadar büyük bir cürümdür. Dünyanın en büyük açık cezaevi olan Gazze’de masum ve mazlumların yıllardır çekmiş olduğu bu eziyete artık bir son verilmelidir. Müslümanların ilk kıblesi, miracın ilk durağı, Hazreti Ömer’in emaneti Mescid-i Aksa ve çevresinin huzurun hüküm sürdüğü bir coğrafya haline gelmesi tüm Mü’min gönüllerin duasıdır. Selahaddin Eyyûbi gibi ‘Kudüs esir iken ben nasıl gülerim?’ anlayışıyla, Kudüs’ün zincirlerinin kırılacağı güne kadar gözümüz ve gönlümüz hakiki manada gülmeyecektir” şeklinde konuştu. Tüm Niğde Dernekleri Konfederasyonu Yönetim kurulu Adına Genelbaşkan Mehmet AVŞAR

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ