Çekiç Magazin

SON DAKİKA

THINK HOUSE’UN GERİLİM TÜRÜNDEKİ YENİ OYUNU “SONDAN SONRA”, PERDELERİNİ AÇTI!

08 Nisan 2023 | 20 kez görüntülendi.
THINK HOUSE’UN  GERİLİM TÜRÜNDEKİ YENİ OYUNU “SONDAN SONRA”, PERDELERİNİ AÇTI!

Yeni nesil kültür girişimi THINK House’un yeni oyunu “Sondan Sonra”nın prömiyeri, 7 Nisan Cuma akşamı 21.00’de THINK House’ta gerçekleşti. Nükleer saldırıdan kaçan Mark’ın, Louise’i kurtarıp kendi evinin bahçesindeki sığınağa getirmesiyle başlayan oyun, ilk gösteriminde izleyicilerden tam not aldı. “Sondan Sonra”, prömiyerinin hemen ardından 8 Nisan Cumartesi akşamı saat 21.00’de THINK House’ta sahnelenecek.

 Dennis Kelly’nin kaleme aldığı, Füsun Günersel’in dilimize çevirdiği THINK House’un yeni oyunu “Sondan Sonra”da sahneyi Ayşe Günyüz Demirci ve Hasan Demirci paylaşıyor. Yapımcılığını Tuba Akkaya ve Fırat Devecioğlu’nun üstlendiği oyunun yönetmen koltuğunda ise Hasan Demirci oturuyor.

“İnsanlar seni ancak bir şekilde mahvedebilir; seni olduğundan farklı biri haline getirmelerine izin verirsen.” Her şey nükleer saldırıdan kaçan Mark’ın, Louise’i kurtarıp kendi evinin bahçesindeki sığınağa getirmesiyle başlar. Dışarıda her şey mahvolmuş, insanlar ölmüş ve radyoaktif toz her yeri kaplamıştır. Artık bu sığınakta birlikte yaşamak zorundadırlar. Topluma, hayata ve birbirlerine bakış açıları çok farklı olan bu iki insan, toplumdaki şiddetten kaçarken kendi iç çatışmalarından ve insan kadar eski bir dürtü olan şiddet olgusuna sürüklenmekten kaçamazlar.

Proje asistanlığını ve ışık tasarımını Zübeyde Yüksek ile Elif Yaren Polat’ın yaptığı “Sondan Sonra”da dekor ve kostüm tasarımı THINK Kolektif’in, sahne fotoğrafları ise Volkan Erkan’ın imzasını taşıyor.

Tek perdelik “Sondan Sonra” oyunu, prömiyerinin hemen ardından 8 Nisan Cumartesi akşamı saat 21.00’de THINK House’ta seyirciyle buluşacak. Oyunun biletleri Biletix’ten temin edilebilir.

 

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ