Çekiç Magazin

SON DAKİKA

TARIHI HAMAMDA ESERİ  VE MIM CHI 360 DANS PERFORMANSIYLA H. ÇIĞDEM YORGANCIOĞLU –EFTALYA , “KIRMIZI &BEYAZ-SANAT-I ALA “  DEDİ YOR

07 Eylül 2023 | 22 kez görüntülendi.
TARIHI HAMAMDA ESERİ  VE MIM CHI 360 DANS PERFORMANSIYLA H. ÇIĞDEM YORGANCIOĞLU –EFTALYA , “KIRMIZI &BEYAZ-SANAT-I ALA “  DEDİ YOR

DÜNYA GEZGİNİ (107 Ülke) ÜNLÜ EKONOMİST  SANATÇI H.ÇİĞDEM YORGANCIOĞLU AÇILIŞ KOKTEYLİNDE BİR KEZ DAHA MİMAR SİNAN TARAFINDAN YAPILAN BIR HAMAMDA SANATI RESIM VE DANSLA KUCAKLADI

Kuratörlüğünü Galeri ABAY olarak  Ayşegül ABAY ’ın gerçekleştirdiği ve Aysegul Abay, Nursen Güleryüz and Kasım Tuygun tarafından düzenlenen , zafer coşkumuzun yanısıra Kurtuluş Savaşı’mızın da temellerinin atıldığı anların sevincini de çoğaltan 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle düzenlenen   10. KIRMIZI BEYAZ GELENEKSEL SERGİSİ’nde

Kavramsal çağdaş Turk ressamı şair ve teatral performans sanatçısı  dünya gezgini eKonomist eğitmen Hicran Çiğdem Yorgancıoğlu CIGDEM-I EFTALYA ,SANAT-I  ALA diyerek yurtdışında farklı kıtalarda ülkemizi temsil ettiği bir tuval üzerine yağlı boya teknik sanat eseri ve teatral dans performansıyla 3 Eylül 2023 tarihinde  Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda sanatseverlerle ve sanatçı dostlarıyla bir araya geldi ve  uluslararası arenada sergilediği  ve en son Peki Universitesi davetlisi olarak gittiği Çin’de TV leri,n naklen yayınladığı MIM CHI 360 WARRIOR  VICTORY – Zafer Dansını KIRMIZI BEYAZ konseptine ve 30 Ağustos’a özgüleyerek yorumladı   .

.18 kişisel sergisiyle ve teatral sunu ve dans performanslarıyla ve şiirleriyle   Sanatçı Yorgancıoğlu Ülkemizi Katar ve ABD Florida da ,Çin ‘de başarıyla temsil eden ve ,insanın bakma biçiminin yaratacağı farka dikkat çekerken nasıl bir yunus anı zamanda bir balina ya da köpek balığına dönüşür sorularına da yanıt üreten ve vermiş olduğu eğitimlerde aynı zamanda eğitim materyali olarak da yararlandığı eseri “WATER ATLAS of EFTALYA ÇİĞDEM “ isimli Tuval üzerine Yağlıboya eseri ile katıldı.

Yorgancıoğlu’nun sergi ve dans performansına Sebahat Adalar,Ece Baykal , Zeynep Tunuslu gibi kıymetli sanatçılar ,ve Yine Yorgancıoğlu’nun Rotary ve Lions dostları ,Tango camiası dostları ,Ekonomi Gazetesi Derneği dostları ve basın dünyası dostları sergiye ve etkinliğe ilgi gösterdiler.

Sanatçı Sergi süresince mekanda farklı eğitsel, kültürel  ve sanatsal aktiviteler gerçekleştirecek olup sosyal medyada haberleri de ayrıca paylaşılacaktır .

10.KIRMIZI & BEYAZ GELENEKSEL SERGİSİ
sergi tarihleri 03–10 Eylül 2023-Açılış kokteyl 17:30-20:00

Yer : Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı-Beşiktaş  Belediyesi Kültür Merkezi –Ortaköy
101.Yılında
101 Eser
101 Sanatçı
Sergi Düzenleyenler : Ayşegül Abay, Nursen Güleryüz and Kasım Tuygun

Sergi Açılış Kokteyl Resim Ve Teatral Dans Performans Sanatçısı:H.Çiğdem Yorgancıoğlu

ÇİĞDEM YORGANCIOĞLU KİMDİR?

Biodata   -Cigdem Hicran Yorgancioglu

– TURKISH –TURKCE

https://www.linkedin.com/in/cigdemhicranyorgancioglu

Boğaziçi Üniversitesi – İdari Bilimler Fakültesi İşletme – Ekonomi mezunu.(double major çift anadal mezunu ) halen üçüncü üniversitesini İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yapmak üzere resmi kaydını Ağustos 2023 itibarı ile yaptırmıştır.   Yeminli Tercüman – Bilişim, Telekomünikasyon ve Enerji, FMCG ve Genel Üretim ve Hizmet Sektörü Sözleşmeleri ile ilgili risk değerlendirme konusunda Ceza ve Hukuk Mahkemelerinde Adli Bilirkişi – Diplomatik medya mensubu (bkz. Diplomatik Röportajlar )- Tedarikçi Denetçi – Sözleşme (Ticari) Risk & Kurumsal Danışmanı, Eğitimci, Boğaziçi Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi,Trakya Üniversitesi,Düzce Üniversitesi,   vb. üniversitelerde ve Yurtdışı Üniversitelerde  eg:  (https://www.youtube.com/watch?v=O9Rpnsb2PDA )  Visiting Profesör olarak seminerler vermiştir. Motivasyonel Konuşmacı. Dünya Gezgini (Toplam ziyaret edilen 107 ülke -Aralık 2018  itibarıyla) – Resim ve Teatral Performans Sanatçısı. Yazar – Bröveli Dalgıç (PADI –Advanced Level)– Lisanslı Yüzücü.(Boğaziçi Üniversitesi Yüzme Takımı-Turkcell Yüzme Takımı )Fosil köpek balığı koleksiyoncusu,  Enerji Gazetesi , Hukuk ve Ekonomi, Gazete Ekonomi BT Haber, Uluslararası Politika Akademisi köşe yazarı. MSG – Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği üyesi,National Geographic Society üyesi ,.Sosyal tango danscısı. Tango Terapi Platformu Kurucusu-CI TANGO TALKS moderator anchorwoman,MICHI 360 kurucusu – Tiyatro Eğitmeni – Montessori Eğitmeni –Adli Psikoloji Uzmanı –Dünyada ve Türkiye’de 18 Kişisel Resim Sergisi ve Teatral Performans Sergi (ABD,Çin ,Katar örnek)

30 yıllık iş deneyimine sahip olup, çeşitli şirketlerde yöneticilik (Dış Ticaret Müd / Finans Müd), (Satınalma, Tedarik, Sözleşme Yönetimi) uzmanlık görevindeki deneyimine istinaden Bilgi Teknolojileri, İletişim, Telekomünikasyon, Enerji,Gıda, FMCG, Lojistik, Farmakoloji, Dış Ticaret vb. sektöründe teknik satınalma, sözleşme riskleri ile ilgili “Paradigma Yaşam Boyu değişim” modülleri altında Yaratıcı düşünce ile değişime uyum ve Liderlik, İletişim, Kurumdaşlık, Vücut Dili ve Nefes Teknikleri, İkna ve Müzakere Teknikleri, İleri Müzakere Teknikleri ve Diplomasi, Çatışma Çözümü, Zor Müşteri ve İnsan Yönetimi, Kişisel ve Kurumsal Dinamizm, Lojistik, Satınalma Tedarik Zinciri Sözleşme Yönetimi,Uluslararası Sözleşmeler Okuryazarlığı ,Sosyal Medya, Çağrı Merkezlerinde Etkin İletişim Teknikleri, Stres Yönetimi, İnovasyon ve Teknolojiye Uyum, HR İşe Alım Mülakat Teknikleri, Etkin Tahsilat İkna Yönetimi , Arabuluculuk özelinde İlişkiler ve Müzakere Yönetimi, konusunda Türkçe ve İngilizce eğitmenlik, mentorluk hizmeti vermektedir. Beş kıtada dolaşan bir dünya gezgini ve aynı zamanda Türkiye, Yurt dışında sergiler / performanslarla sunum yapan, ülkelerin diplomatları büyükelçileri ya da çeşitli uygarlıkların kabileleri ile röportajlar yapan yurt dışında ülkemizi temsil eden bir sanatçı olan ve kariyer ile birlikte sıra dışı yaşam becerilerini, paradigma dışı düşünce sistemini hayatında bizzat uygulayarak yaşayan, dünya gezilerindeki deneyimlerini TRT’ de Seyyah programında ve konuk olarak katıldığı TV programlarında anlatan H. Çiğdem Yorgancıoğlu Barış ve Eğitim konulu çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile de uğraşmaktadır. RICHLEND adlı NGO Platform fikrinin isim hakkı sahibidir.  İlk kitabı 2003`te yayınlanan Yorgancıoğlu’nun Nemrut Kommagene festivali anısına yazdığı şiirlerin CD ve kitap satış gelirleri Valilik tarafından Doğuda eğitime ve Turizm tanıtımına aktarılmaktadır. 2. Kitabı şu anda 65 bin öğrencinin ders kitabı olarak okuduğu, geliri yine 65 bin öğrenci ders gereçleri ve projelerine aktarılan bir kitaptır. Bu kitap yine Valilik tarafından Kültür yayını olarak basılmıştır. Çeşitli illerde Kültür Turizm Bakanlığı Valilik ve Belediyelerin düzenlemiş olduğu Uluslararası festivallere Konuşmacı, Eğitimci, Sanatçı ya da Jüri üyesi olarak katılan Yorgancıoğlu Türkiye’de eğitim, resim ve makalelerinde anagramları da kullanarak “Oulipo” tekniğini uygulayan ilk kişi olarak da tanınmaktadır.  Türkiye’yi Büyükelçilik ve Ticaret Odası destekli olarak Yurt dışında temsil eden bir sanatçı ve eğitmendir.

Ekim 2018’de İstanbul Shangri La Otel’de gerçekleşen uluslararası Turkey Energy Forum’’da ve  Kasım 2018 ‘de Ankara Sheraton’da gerçekleen   7. Türkiye Kamu-Özel Sektör İş Birlikleri Forumu … PPP i’nda panel moderatörlüğü yapmıştır.

http://politikaakademisi.org/2018/11/13/upa-columnist-cigdem-yorgancioglu-will-moderate-a-panel-at-ppp-energy-forum-2018/

https://www.enerjigazetesi.ist/cigdem-yorgancioglu-will-again-act-as-moderator-at-ppp-in-turkey-2018/

UPA yazarının makaleleriyle katkıda bulunduğu, Gazi Kitabevi tarafından yayınlanan  “Mavi Elma: Türkiye-Avrupa İlişkileri” adlı kitapta AB Enerji Politikalarında Türkiye’nin Yeri (Çiğdem Yorgancıoğlu) ile kitaba katkı sunmuştur.

2018 senesi  Aralık ayında başta Pekin Üniversitesi ve Guangzhou Belediyesi’nin davetlisi olarak gittiği  Çin’in Guangzhou şehrinde tango’nun dünya  barısı ve dostluklar üzerindeki olumlu etkiler yaratma potansiyeli ve dinamiklerine ilişkin Uluslararası akademisyen ve sanatçıların katıldığı etkinlikte Türkiye’yi  temsilen  Çin, yerel ve ulusal TV kanallarında naklen ve tekrarı banttan yayınlanan  bir akademik sunum gerçekleştirmiş ve kadın dünya barışı ve şiirsellik  özelinde tangoda dostlukların önemi proJesinin ilk ayağını oluşturmuştur .Sosyal tango dansısı olan Yorgancıoğlu, tango üzerine yazılmış İngizlice bir şirin aynı zamanda Çinceye cevrilmesi icin de vesile olmustur.

https://www.haberturk.com/sanatci-cigdem-yorgancioglu-cin-de-turkiye-yi-temsil-etti-2273281

Yakın Dönem Aktiviteler

5 -8 Mart 2020 tarihleri arasında ICC  İstanbul Kongre Merkezi’nde Harbiye’de  yapılan toplumun her kesimini ilgilendiren zengin bir içeriğe sahip, Sağlıklı ve kaliteli yaşamanın ve doğru beslenmenin; şehir hayatının içerisinde, nasıl? hangi koşullarda? mümkün olacağı konusunda halka rehber olma niteliğinde olan . “Sağlıklı Yaşam ve Beslenme, Fuarında” TANGO TERAPİ PLATFORMU nun küratörlüğü (Etkinliğin amacı, TANGOTERAPİ ve TANGO dünyasına uzaktan yakına çeşitli yakınlık mesafelerinde olanları yeni bakış açıları, yöntem ve tekniklerinde yerleşik durumu ve  yeni trendleri paylaşmak olarak özetlemek mümkün. TANGO TERAPİ PLATFORMU  HTTP tango terapi ve tango ile Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam özeli üzerinden farklı temalar kapsamında İstanbul ve diğer şehirlerden katılan okul , maestro, akademisyen,uzman , yerli ve yabancı dünya çapında alanında ses getirmiş sanatçılarla . yeni fikirler sunarak  fuar katılımcılarına yepyeni bir bakış açısı getirmek )

3.üncü kitabı Mart 2020 tarihinde MODERNISM-

NOVUS ORDO SECLORUM:NEW WORLD ORDER ESKİ KÖYE YENİ MODERNITE -YENI DÜNYA DÜZENI.( H.Çiğdem Yorgancıoğlu)  İsmi ile yayınlanmış , l

http://cigdemyorganciogludiplomacy.blogspot.com/

http://paradigmatransition.blogspot.com/

http://www.manisa.gov.tr/dev-grencilere-etkin-kalici-basari-ve-paradigma-disi-yaratici-d-s-nce-konferansi

Berkeley University of California presentation inovative thinking design thinking

CIGDEM YORGANCIOGLU EĞİTİM konuşması

Lions Kulubu Tango Dans Performansı  2023 Temmuz

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ