Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Systemair AB depremzedelere özel bir haftada bin ısıtıcı üretti

14 Mart 2023 | 16 kez görüntülendi.
Systemair AB depremzedelere özel bir haftada bin ısıtıcı üretti

Ülkemizde yaşanan deprem felaketlerinin ardından Türkiye’de de faaliyet gösteren birçok global şirket yardım seferberliği başlattı. Bu şirketlerin başında gelen İsveçli iklimlendirme firması Systemair AB, ısıtma ürünleri alanındaki iştiraki olan Frico AB ile önemli bir yardıma imza attı. Şirket, Better Shelter tarafından üretilen ve deprem bölgesine gönderilen mini evlerdeki ısınma sorununa bir hafta gibi kısa sürede ürettiği taşınabilir, sağlam ve kompakt fanlı ısıtıcı Tiger ile çözüm sundu. Systemair AB, ilk teslimat adedi olan bin ısıtıcıyı bölgeye ulaştırırken 800 adet ısıtıcının da yakın zamanda bölgeye ulaştırılacağı bilgisini paylaştı.

Türkiye’de meydana gelen yıkıcı depremlerde milyonlarca kişinin evini kaybetmesi üzerine harekete geçen Systemair AB, Better Shelter’ın deprem bölgesine gönderdiği, alet kullanmadan birkaç saat içinde monte edilebilen ve sert hava koşullarına karşı koruma sağlayan küçük evlerin ısınma sorunu çözebilmek adına hızlıca aksiyon aldı. Şirket, Skinnskatteberg’deki üretim merkezinde bir hafta kadar kısa bir sürede bin adet Tiger fanlı ısıtıcıyı üreterek bölgeye ulaştırdı. Çalışmalarına ara vermeden devam eden Systemair AB, çok yakın zamanda 800 adet daha fanlı ısıtıcıyı bölgeye göndermeye hazırlanıyor.

Systemair AB’nin ısıtma ürünleri alanındaki iştiraki olan Frico’nun Genel Müdürü Peter Caban konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Çok sayıda portatif fanlı ısıtıcıyı kısa sürede teslim edip edemeyeceğimiz sorulduğunda hemen kapasitemize baktık ve Skinnskatteberg’deki üretimimizi hızlandırmaya başladık. Yardımcı olabilmek bizi çok mutlu etti, bir hafta içinde ilk teslimat için çalışmaya başladık” dedi.

Depremden etkilenenlerin acil ihtiyaçlarına katkıda bulunabildikleri için mutlu ve gururlu olduklarını belirten Systemair AB Genel Müdürü Sofia Rask ise “Biz sektörde büyük bir oyuncuyuz ancak bu gibi durumlarda karar verme yollarının kısa olması önemli” değerlendirmesinde bulundu.

Systemair AB’nin fanlı ısıtıcıları ile ısınacak Better Shelter’in mini evleri, IKEA Vakfı’nın destek sağladığı alanda kurulacak.

Systemair ve Systemair Türkiye Hakkında:

Gerald Engström tarafından 1974 yılında İsveç’te kurulan global iklimlendirme devi Systemair, dünya çapında başta klima santralleri olmak üzere fanlar, hava dağıtım ekipmanları, hava perdeleri ve soğutma ürünleri alanında üretim yapıyor. Systemair; Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Orta Doğu, Asya ve Güney Afrika olmak üzere toplam 54 ülkede faaliyet gösteriyor, 29 fabrikasında üretim yapıyor ve toplam 6 bin 500 kişiye istihdam sağlıyor. Global iklimlendirme devi Systemair, ismini faaliyet alanı olan Havalandırma, Soğutma ve Klima kelimelerinden alan Türk firma HSK’nın yüzde 90 hissesini 2012 yılında satın aldı. Fabrikalar, alışveriş merkezleri, havalimanları, şehir hastaneleri, endüstriyel tesisler gibi dev projelerin iklimlendirmesini sağlayan Systemair Türkiye’nin ürün gamında; klima santralleri, fanlar, hava dağıtım ekipmanları, hava perdeleri ve soğutma ürünleri yer alıyor. Systemair’ın, Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 2018 yılında yaklaşık 28 bin metrekare alan üzerinde kurduğu fabrikası, Türkiye’nin “Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik” anlamına gelen LEED Gold Sertifikası’na sahip ilk klima santrali fabrikası unvanına sahip. Temel misyonu “mekânların iç hava kalitesini artırıp insanlara temiz hava sağlamak” olan Systemair Türkiye, bu hizmeti sunduğu tüm cihazlarını Dilovası’ndaki fabrikasında üretiyor. Türkiye’de klima santralleri sektöründe yaklaşık son 10 yıldır pazar lideri olan Systemair, yeni fabrikasıyla yılda 4 bin 500 adet klima santrali üretebilecek kapasiteye sahip. Otomasyonlu klima santralleri alanında da Türkiye pazar lideri olan Systemair, Türkiye’de bu hizmeti fabrika çıkışı olarak sağlayabilen sayılı firmalardan biri. 25’ten fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Systemair Türkiye, aynı zamanda şirketin global arenada 9 teknik merkezinden biri olarak yeniliklere öncülük ediyor. Systemair, son olarak Avrupa’nın en son teknolojiye sahip Veri Merkezi Test Laboratuvarı 365 Performance Center’ı Türkiye’de açtı. Systemair’ın Dilovası’ndaki fabrikası içinde hayata geçirdiği bu merkez, Avrupa’nın en yüksek kapasiteli veri merkezi test laboratuvarı konumunda.

www.systemair.com.tr

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ