Çekiç Magazin

SON DAKİKA

SERENGİL’İN DOKTORU PROF. DR. ALPER ÇELİK’TEN ŞOK İTİRAF; SEREN HANIM AYNI YERDEN 5. KEZ AMELİYAT OLMUŞ.

23 Aralık 2021 | 454 kez görüntülendi.
SERENGİL’İN DOKTORU PROF. DR. ALPER ÇELİK’TEN ŞOK İTİRAF; SEREN HANIM AYNI YERDEN 5. KEZ AMELİYAT OLMUŞ.

Flash Tv’ de yayınlanan “Seyhan SOYLU ile AL SANA HABER”, kısa sürede Türk televizyonlarının en olaylı, sansasyonlu programı olmayı başardı. Hafta içi her gün saat 15.30 – 17.30 arası canlı olarak yayınlanan programa her gün farklı ünlü simalar yorumcu olarak katılıyor ve renkli konular, bomba haberlerle gündeme geliyor. Şarkıcı Yeliz Yeşilmen, Sosyal Medya Fenomeni Bahar Candan ve Gazeteci Özlem Uçar programın bugünkü konuk yorumcularıydı.

Seyhan Soylu’ nun moderatörlüğünü yaptığı “AL SANA HABER” programı, magazinden siyasete her konunun masaya yatırılıp konuşulduğu tek program olma özelliğini koruyor.

Bugün programın ilk haberi, kilo vermek isterken sağlığından olan Seren Serengil’ in bu sabah saatlerinde gerçekleştirilen ameliyatıydı. Seyhan Soylu, bir dönem aralarından su sızmadığı kankisi ile arası açılmış fakat sağlık durumu kötüleşip ölümle burun buruna gelen Seren’in durumuna çok üzülüp aradaki buzları eritmişti. Soylu, geçtiğimiz hafta canlı yayında “Eski dosttan düşman olmaz” diyerek Seren Serengil’ i yayında aramış ve durumu hakkında kendisinden bilgi almıştı. Bugün sabah saatlerinde ameliyata alınan Seren Serengil ameliyat öncesi bir video çekerek herkesten helallik istemişti.

Seyhan Soylu, ameliyat sonrasında durumu hakkında bilgi almak için Seren Serengil’in yakın arkadaşı Ebru Yıldırım’a telefonla bağlandı. Yıldırım; “Çok şükür Seren ameliyattan çıktı. Her şey yolunda gitmiş ama narkozlu olduğu için yarı baygın durumda şu an. Arada uyuyor, uyanıyor. Yanındayım. Şu an bir hayati tehlikesi yok ama ayağa kalktığını gördüğümüzde daha da rahat edeceğiz. Bu hastane doktorumuzun kendi hastanesi zaten. Kendisi de bizzat ilgileniyor bizimle.” açıklamasında bulunurken Seyhan Soylu da “Seren’in durumunun iyi olmasına çok sevindim. Ameliyatı yapan Prof. Dr. Alper Çelik’ e de çok teşekkür ediyorum. Elleriniz dert görmesin. Kimsenin cesaret edemediği bir ameliyatı gerçekleştirdi. Seren’ e de şifa diliyorum. En kısa zamanda aramıza dönsün ve Allah onu sevdiklerine bağışlasın” dedi.

Programı izleyen ve aynı zamanda “AL SANA HABER” in de yorumcusu olan Dr. Erol Köse ise hemen yayına bağlanarak, kontrolsüzce yapılan bu mide ameliyatları ile ilgili yeni bir karar alındığını söyledi. Köse; “Sağlık bakanlığı bu ameliyatlar ile ilgili bir soruşturma başlattı. Heyet Raporu olmadan obezite ameliyatları yapılamayacak. Bu yasaktır. Kafana göre yapılacak bir burun ya da silikon ameliyatı değildir. Ölümcül sonuçlar doğurabilir. Özel hastanelere de zorunluluk geldi. Hasta önce devlet hastanesinden heyet raporu alacak, ki bu heyet raporu öncesinde de en az 3 kez diyet programı denemiş ve verememiş ise diğer durumları değerlendirmek üzere heyet toplanıp değerlendirecek. Seren Serengil diyetle verebileceği kiloyu kısa yoldan yapayım dedi. Bu da onun hayatına mal oluyordu. İnşallah sağlığına kavuşur. Seren iyileşince kampanya yapmalı. Elinde pankartla dolanmalı, ‘gerekmedikçe mide ameliyatı olmayın. Bakın bana ben ölüyordum az daha. Benden ibret alın’ yazmalı üstünde ve eylem yapmalıdır. Bu onun sosyal görevidir” şeklinde konuştu.

Programın konuk yorumcu Özlem Uçar ise; “Sosyal medyanın bu kadar aktif olması ve herkesin filtre kullanması, güzel ve zayıf olma isteği algısı yaratıyor. Bu nedenle de estetik operasyonlarda ciddi bir artış yaşanıyor. Herkes mükemmel olmaya çalışıyor” yorumunda bulundu.

Seyhan Soylu o sırada Serengil’in doktoru Prof. Dr. Alper Çelik’e telefonla ulaştı. Ve ekranlarda ameliyat sonrası ilk kez Seren Serengil’in durumunu “AL SANA HABER” e açıkladı.

Seyhan Soylu; “Öncelikle ellerinize sağlık hocam. Böyle riskli bir ameliyatı başarıyla gerçekleştirdiniz. Tebrik ediyorum. Ameliyat kaç saat sürdü hocam?”

Dr. Alper Çelik; “Ameliyat yaklaşık 3 saat sürdü. Ama hastamız şu an da tam anlamıyla kendini toparlamadı. Pazartesi, durumu hakkında daha net bir açıklama yapmak istiyoruz.”

Seyhan Soylu; “Peki şu anda yoğun bakımda mı? Normal odada mı? Riskli bir ameliyat mıydı?”

Dr. Alper Çelik; “Evet çok riskliydi. Şu an da normal odada tedavisi devam ediyor. Zor bir ameliyattı. Çok şükür durumu iyi.”

Seyhan Soylu; “Peki önceki doktor size o görüntüleri yollamış olsaydı ameliyatınız daha mı kolay olurdu?”

Dr. Alper Çelik; “Sadece ameliyatımıza girmeden önce stratejimizi biliyor olurduk. Şu an ameliyat sırasında stratejimizi belirledik. Güzel başarılı bir ameliyat gerçekleştirdik.

Seyhan Soylu; “Ben de bu ameliyatı olduğum için çok araştırdım. Gastrik bypass ameliyatlarında geri dönüşüm yani revizyon ameliyatları çok zor. Siz de bu ameliyatları yapabilecek 3 4 isimden birisiniz. Sizi gerçekten çok tebrik ediyorum. Çünkü Seren’i hiç kimse cesaret edip de ameliyat edemedi. Peki ünlü birini ameliyat etmek sizi tedirgin etti mi?”

Dr. Alper Çelik; “Biz ameliyata girerken bütün hissiyatımızı üzerimizden çıkarıp bir kenara bırakıyoruz. Ve tamamen bilimsel bir çerçevede hareket ederiz. Seren Hanımın ameliyatta hayati riski büyük değildi ancak aynı yerden 5. Kez ameliyat yaptık. Bu biraz sıkıntıydı. Daha önce 4 kez ameliyat olmuş. Bu beşinciydi.” diye açıklarken şaşkınlığını gizleyemeyen Seyhan Soylu; “Seren 5 kere mi ameliyat olmuş?” diye tekrar sordu.

Alper Bey ise “Evet aynı bölgeden 4 farklı ameliyat geçirmiş. Ama daha fazla detay veremem. Pazartesi bir basın toplantısı düzenleyeceğiz.” derken Seyhan Soylu; “ilk kez bizim programa grandpashabet giriş açıklama yaptığınız için de çok teşekkür ederim” diyerek konuşmayı bitirdi.

https://youtu.be/3usddNIb5sU

 

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ