Çekiç Magazin

SON DAKİKA

SANAT DÜNYASINDA BİR ZANAATKAR “HANZADE”

01 Nisan 2024 | 21 kez görüntülendi.
SANAT DÜNYASINDA BİR ZANAATKAR  “HANZADE”

MÜZİK ADAMI ERCÜMENT VURAL’IN KEŞFİ HANZADE

Yıllardır Onno Tunç, Sezen Aksu, Ajda Pekkan gibi özel isimlerle çalışan değerli müzisyen ve besteci Ercüment Vural, ses terapisi dersleri verdiği bir sanat atölyesinde Hanzade’yi  keşfetti. Yurtdışında ülkemizi mücevher sektöründe başarıyla temsil eden başarılı iş kadını Hanzade Topaloğlu, küçük yaşlardayken Türk Sanat Müziği ve piyano eğitimi aldı, ayrıca kendi söz bestesi olan 70’in üzerinde şarkı yaptı.

Ulu önderimiz M.Kemal Atatürk’e yazıp bestelediği ve seslendirdiği, 10 Kasım’da paylaştığı “Şahaser” isimli akrostiş şarkısı sosyal medyada viral olmuş ve dinleyenleri duygu seline boğmuştu.

HANZADE YORUMUYLA – SEVEMEDİM KARA GÖZLÜM

Hepimizin Nostaljik Türk filmlerinden hareketli versiyonuyla kulaklarımıza kazınan, Orhan Gencebay’ın ölümsüz eseri Sevemedim Kara Gözlüm’e Hanzade’den özgün yorum geldi.

Değerli müzisyen Ercüment Vural’ın akustik aranjesiyle yeniden gündeme gelen “Sevemedim Kara Gözlüm” Hanzade yorumuyla dinleyicilerden ve konservatuvarlı müzik eleştirmenlerinden tam not aldı. Cem Özer’in klip yönetmenliğinde çekilen klipte, duygusu ve asaletiyle göz dolduran Hanzade, farklı ses rengiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bir film müziği tadında aranje edilen eser, daha önce dünya genelinde 70 farklı kişi tarafından okunmuş ve Nostaljik Türk filmlerinin unutulmaz şarkılarından biri. Hepimizin hareketli versiyonuyla kulaklarına kazınan eser, Orhan Gencebay’ın ilk bestelediği Hanzade tarafından slow haliyle ilk kez seslendirildi. Şarkı ve klip tüm dijital platformlardaki yerini aldı.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ