Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Safiye Soyman First Lady oluyor!

24 Mart 2023 | 93 kez görüntülendi.
Safiye Soyman First Lady oluyor!

Ünlü şarkıcı Safiye Soyman’ın hayat arkadaşı Faik Öztürk milletvekili aday adayı oldu. Memleketi Elazığ’dan İYİ Parti’den aday adayı olan Öztürk’ün en büyük destekçisi Soyman olurken, Faik Öztürk’ün Safiye Soyman’a “First Lady” oluyorsun diye espriler yaptığı öğrenildi.

2023 seçimlerine ünlüler dünyasından katılımlar hızla devam ediyor. OnurAkayMedya’dan Mustafa Barış Durak’ın edindiği bilgiye göre, ünlü şarkıcı Safiye Soyman’ın hayat arkadaşı Faik Öztürk Elazığ İyi Parti İl Başkanlığına başvuru yaptı ve milletvekili aday adayı oldu. Memleketi Elazığ’dan İYİ Parti’den aday adayı olan Öztürk’ün en büyük destekçisi ise Soyman oldu. Soyman ve Öztürk şimdiden seçim gezilerine başladılar ve Öztürk’ün milletvekili olması için ter dökecekler. Daha önce iş dünyasından sahnelere transfer olan Öztürk, 2018 yılında MHP’den aday adayı olmuş listeye girememişti. Ünlü şarkıcı Safiye Soyman ise hayat arkadaşının siyasete girmesinin heyecanını yaşarken, çiçeği burnunda siyasetçiyi ziyaretlerde yalnız bırakmıyor. Faik Öztürk’ün Safiye Soyman’a “First Lady” oluyorsun diye espriler yaptığı öğrenildi.

Faik Öztürk Kimdir!

3 Nisan 1962 tarihinde Elazığ Ağın’da doğmuştur. Babası İhsan Öztürk bir astsubaydı. Çankaya Lisesi’nde okudu. Lise ikinci sınıftayken okulu bıraktı. Daha sonra Ankara’daki İstanbul yolunda bir fabrikada tuvaletleri temizleyip yerleri silme işine girdi. Bir buçuk sene sonra el yazısı çok düzgün diye patron onu muhasebeye geçirdi. 1982’de oradan ayrılırken fabrikanın genel müdür yardımcısıydı. O sırada Türkiye Demir Çelik İşletmeleri’nde grev vardı. Balıkesirli bir asker arkadaşı ona “Bana hurda tren rayı bulabilir misin” dedi. Grev var, yurt dışından kütük getiremiyorlar, fabrikalar çalışmıyor. Hemen Ankara’da araştırdı, öğrendi ki Devlet Demir Yolları’nın hurdasını Makine Kimya alıyormuş. MKE’ye gidip bir dilekçe verdi, “hurda rayları almak istiyorum” diye. Orada Elazığlı bir hemşerisine denk geldi. Bir yerlerden 1 milyon lira borç buldu. O tarihte Doğan marka bir araba 6 milyon liraydı. Rayları, TIR’ların başında Balıkesir’deki haddehaneye kadar bizzat taşıdı. 6 ay sonra 185 milyon parası oldu. Şansına grev 6 ay daha uzadı. 6 ay sonra devlete olan borcunu kuruşuna kadar ödedikten sonraki kazancı, 285 milyon liraydı. Şimdinin parasıyla 5-6 trilyon… Faik Öztürk, “Gönül Türküleri” adlı bir de albüm çıkardı. Öztürk, bu albümden elde ettiği geliri şehit ailelerine armağan etti. İkinci albümün gelirini ise kekemelere bağışladı. Çıktığı televizyon programlarından kazandığı paralar ile de burs verip 21 çocuk okutuyor. Yaptığı bu işlerin yanında Ankara’da “Beyler Sofrası”, Yukarı Ayrancı Son Durak’ta bir lokanta ve Atakule’nin karşısındaki 4 katlı “Çorbacım” dükkanının sahibidir. Bunların yanı sıra Dünya Bankası finanslı yurt dışına ihraç işler yapıyor. Bazı firmaların Türkiye temsilcisi olarak askeriyeye malzeme teminleri oluyor. Ankara Ticaret Odası’nda 3 dönemdir meclis üyeliği yaptı. Faik Öztürk, 1999 yılından bu yana şarkıcı Safiye Soyman ile beraber yaşamaktadır.

 

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ