Çekiç Magazin

SON DAKİKA

RÜYA GİBİ BİR YIL GEÇİREN SELAHATTİN PAŞALI: “YAKIŞIKLILIK ÜZERİNDEN BİR YARIŞA GİRERSENİZ BİTERSİNİZ”

09 Aralık 2022 | 154 kez görüntülendi.
RÜYA GİBİ BİR YIL GEÇİREN SELAHATTİN PAŞALI: “YAKIŞIKLILIK ÜZERİNDEN BİR YARIŞA GİRERSENİZ BİTERSİNİZ”

Emin Alper imzalı filmi “Kurak Günler”in Savcı’sı Selahattin Paşalı 2022 için “Rüya gibi bir yıldı,” diyor: “Evlendim, baba oldum, Cannes Film Festivali, ödüller… Yıldız haritama baktırmam gerekiyordu herhâlde.” Milliyet Sanat’ın Aralık 2022 sayısında Ayın Söyleşisi için Asu Maro ile bir araya gelen Selahattin Paşalı çocukluğunu, mükemmeliyetçi yanını, babalık tecrübesini, oyunculuktaki ilk deneyimlerinden ödüllere uzanan kariyer yolculuğunu içtenlikle paylaşıyor. “İstediğim şey karakter oyunculuğu yapabilmek, değişik roller geldiği zaman bunlara en azından audition verebilmek, insanların kafasında böyle yer edebilmek,” diyen başarılı oyuncu “Yakışıklılık üzerinden bir yarışa girerseniz bitersiniz. Çünkü siz beni yakışıklı buluyorsunuz ama yan tarafta başka bir oyuncu var daha yakışıklı, daha da yakışıklısı gelecek. Ama performans bizlerin emekleriyle çıkan bir şey.” diyor. Baba olmayı sevdiğini söyleyen Paşalı, kızı Pera’nın doğumundan sonra korkularının arttığını da itiraf ediyor.

 2022’de “Kurak Günler” ve “Mukavemet” adlı sinema filmlerini izleyiciyle buluşturan; “Kurak Günler” ile hem Cannes Film Festivali’ne giden hem de Antalya Altın Portakal ve Ankara Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini alan; aynı zamanda da evlenip baba olan Selahattin Paşalı, bu şanslı yılı “Kurak Günler”in 9 Aralık’ta gösterime girmesiyle taçlandırıyor.

“Kariyerimde popülerlikten ziyade saygınlık peşindeyim”

 Emin Alper imzalı filmi “Kurak Günler”de Savcı Emre karakteriyle ödülleri ve hayranlıkları toplayan Selahattin Paşalı, “Kariyerimde popülerlikten ziyade saygınlık peşindeyim, o daha değerli geliyor bana ve kafamda da o bağımsız sinemayla örtüşüyor,” diye anlatıyor. Bir işte çok iyi değilse hemen bırakmayı tercih ettiğini söyleyen Paşalı, kazandığı ödüllerin en çok, hem kendisi hem de ailesi, eşi, çocuğu için güzel bir miras olmasına sevindiğini söylüyor. Ödüllerin ayrı bir sorumluluk getirdiğine de değinen başarılı oyuncu, “Mükemmeliyetçi bir tarafım olduğu için, ödül bir baskı yaratır mı üstümde diye korkuyordum. Eyvah beklenti çok arttı, ben ne yapacağım? Tam benlik hareketler bunlar. Hiç öyle olmadı,” diye devam ediyor.

“Sevdim baba olma sorumluluğunu”

 Baba olunca korkularının arttığını itiraf eden Selahattin Paşalı, “Yazın iki tane ani ölüm yaşadı çok yakınlarım ve bir anda ‘Bana bir şey olursa onlara ne olacak?’ gibi bir korkuya kapıldım,” diye anlatıyor. Babalığın kendisine ilk önce ekonomik olarak bir sorumluluk yüklediğini söyleyen oyuncu “Onlara bir gelecek sunma sorumluğu yüklendi. Hem bağımsız sinema ve tiyatro anlamında hem para kazanabileceğim işler anlamında hayatın dengede olması gerektiğini anladım,” diyor ve ekliyor: “Ama sevdim de bu sorumluluğu, baba olma olayını.”

 “Pasif agresiflik var bende”

“Pasif agresiflik var bende, içine atma, sonra bir anda patlama,” diyen Selahattin Paşalı bunun mesleğine yansımasını “Tiyatroda da sert oyunlar oynamayı seviyordum, deşarj oluyorum gibi geliyordu. Hayatta yapamadığın şeyleri sahnede çıkartabiliyorsun,” diye anlatıyor.

Selahattin Paşalı’nın “Kurak Günler”e dahil olma sürecini, çocukluğunu, oyunculuğa başlama macerasını, müezzin rolüyle izleyici karşısına çıkacağı yeni dizisi “Ömer”i ve kendisi hakkında bilinen-bilinmeyen birçok şeyi içtenlikle Asu Maro’ya anlattığı uzun ve dolu dolu söyleşinin tamamı Milliyet Sanat’ın Aralık 2022 sayısında…

 Kitabevlerinde, marketlerde, Getir’de, Trendyol’da, yakala.co’da ve dijital uygulamalarda okurlarını bekleyen Milliyet Sanat ayrıca, dergiyi 0850 224 02 22 numaralı çağrı merkezini arayarak satın alan okurların kapısına kadar götürüyor.

Bilgi için:             milliyetsanat.com

instagram.com/milliyet_sanat

twitter.com/milliyet_sanat

 

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ