Çekiç Magazin

SON DAKİKA

“ROMA’DA BİR CİNAYET” NİSAN AYI GÖSTERİMLERİ İLE SAHNELERDE!

15 Nisan 2023 | 17 kez görüntülendi.
“ROMA’DA BİR CİNAYET”  NİSAN AYI GÖSTERİMLERİ İLE SAHNELERDE!

Çiçek Dilligil, Kubilay Penbeklioğlu, Melek Şahin, Dilara Mücaviroğlu ve Burak Uyanık’ı buluşturan “Roma’da Bir Cinayet” oyunu Mart ayında prömiyer yaptıktan sonra Nisan ayında da Türkiye’nin pek çok yerinde sahnelenmeye devam edecek.

Elçin Gürler’in yazıp Kubilay Penbeklioğlu’nun yönettiği oyun, Fuego organizasyonu, Mi Entertainment ve Nova Oyun Yapım imzası ile seyirci ile buluşturuluyor. Müziklerini Orhan Enes Kuzu, dekor tasarımını Selin Ölçen, Işık Tasarımını Kaan Eman, afiş tasarımını Galip Aksular üstlenirken; projenin Genel Sanat Yönetmenliği Mutlu İgdi’ye ait.

Roma’da Bir Cinayet oyununun Nisan takvimi ise şöyle;

15 Nisan 2023 – Cumartesi- MOİ SAHNE- 21.00

24 Nisan 2023- Pazartesi – BURSA AKADEMİK ODALAR BİRLİĞİ- 20.30

25 Nisan 2023- Salı – İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi- 20.30

29 Nisan 2023- Cumartesi – Kartal Sanat Tiyatrosu – 20.30

30 Nisan 2023- Pazar- Grand Pera Emek Sahnesi GALA ÖZEL GÖSTERİMİ- 18.00

“Çünkü ne de olsa her yol Roma’ya çıkar, her kaybeden de mutlaka aşkı arar.”

Hem güldüren hem de kadın-erkek ilişkilerine dair seyirciyi düşündüren “Roma’da Bir Cinayet”  konusu ile şaşırtıyor. Aşkın şehri Roma’da muhteşem olması gereken bir gün hiç de beklenildiği gibi gitmez. Sonu kestirilemeyen bu muhteşem gün, herkesin sırlarının bir birortaya döküldüğü unutulmaz bir sona şahitlik edecektir. Bu sonda birinin değil hepsinin parmağı vardır. Hepsi bir o kadar kazanan, bir o kadar kaybedendir. Tıpkı hayat gibi!

“Roma’da Bir Cinayet” dinmeyen temposuyla seyirciye “acaba” sorusunu ağzı kulaklarında sorduran bir oyun…  Oyun seyircileri Roma Konsolosluğunda ilginç bir evliliğe ve bir boşanma avukatının gözünden ilginç bir içsel hesaplaşmaya götürüyor. Gerçekten her evlilik bir cinayet midir ya da hiçbir ilişki de yalan yok mudur? Aşk her şeyden üstün gelebilir mi bu çağda?

Nisan ayı boyunca 15 Nisan MOİ SAHNE ile başlayıp İzmit ve Bursa turnelerine çıkan “Roma’da Bir Cinayet” oyunu; 30 Nisan Pazar günü deteaser çekimlerine destek olan Grand Pera Emek Sahnesi’nde Gala özel gösterimi ile seyircilerle buluşacak. “Roma’da Bir Cinayet” gülmeye ihtiyaç duyduğumuz bu zamanlarda seyircileri hem kahkahaya hem de tuhaf bir sorgunun içinde bırakmaya devam edecek.

Yazan: Elçin Gürler

Yöneten: Kubilay Penbeklioğlu

Oyuncular: Çiçek Dilligil, Kubilay Penbeklioğlu, Melek Şahin, Dilara Mücaviroğlu, Burak Uyanık

Müzik Tasarım: Orhan Enes Kuzu

Dekor Tasarım: Selin Ölçen

Dekor Uygulama: Selçuk Yılmaz

Işık Tasarım: Kaan Eman

Afiş Tasarım: Galip Aksular

Afiş Fotoğraf: Bahadırhan Erkoç

Proje Koordinatörü: Mehtap Öz

Genel Sanat Yönetmeni: Mutlu İgdi

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ