Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Mesut Tayyar ’’Hayalim, Şizofreni Bir Hastayı, Deli Bir Karakteri Canlandırmak’’

09 Nisan 2024 | 13 kez görüntülendi.
Mesut Tayyar ’’Hayalim, Şizofreni Bir Hastayı, Deli Bir Karakteri Canlandırmak’’

Sosyal medya portalı Dergi Suare’de Alper Ergez ile Suare Soruyor programının geçtiğimiz günlerdeki konuğu tiyatrocu oyuncu genç yetenek  Mesut Tayyar  oldu.

Genç oyuncu  dergi suareye samimi açıklamalarda bulundu.

İşte Röportajdan Öne Çıkanlar

 

  1. Oyunculukta her rolü oynarmısınız kurallarınız var mı asla yapmam dediğiniz bir rol  var mı?

Bir oyuncu adayının yapmam deme lüksü olmamalı herkes ne rol gelirse yapabilmeli sadece şunu demek doğru olur ben onu değil bu rolü daha iyi yaparım demek daha doğru cevap olur.

   Psikolojik Oyunları  Çok Severim ve Bir Gün Umarım Böyle Bir Karakteri Oynamak Canlandırmak Nasip Olur.

Mesela benim  hayalimdir  şizofreni bir hastayı, deli bir karakteri canlandırmak her zaman bana daha iyi gelmiştir. Psikolojik oyunları  çok severim ve bir gün umarım böyle bir karakteri oynamak canlandırmak nasıp olur.

 

  1. Farklı bir yüze sahip olduğunuzu söylüyorsunuz. Hatta  ‘’Beni bir gören bir daha unutamaz’’ diyorsunuz. Peki bu yönünüzün oyunculuk için yeteneğinizin dışında size avantaj sağlayacağını düşünüyormusunuz?

 Bu sözü bana 4 yıl önce bir yönetmenle tanıştığım Begesel tarzı çekimler yapan bir yönetmen söylemişti. Bana yüz hatlarin çok değişik ve  farklı yüzler istiyoruz dedikleri  için senin gibi marjinal tipte herkeste olmayan yüz arıyoruz çok şanslısın oyunculukta önün çok açık demişti.

Herkeste Olandan Farklı Bir Yüze Sahip Olmam Oyunculuk İçin Avantaj Olarak Düşünüyorum.

Bu söz  ordan geliyor aslında banada artı bir özgüven kattı. Herkeste olandan farklı bir yüze sahip olmam tabii ki en azından oyunculuk için avantaj. Umarım diğer yönetmenlerde duyar bu aciklama mi ve değerlendirirler diye düşünüyorum.

 

  1. Genç ve donanımlı bir oyuncu olarak Siz oyunculuk kavramını nasıl tanımlıyorsunuz? Sizce herkes oyunculuk yapabilir mi? Mesela biliyorsunuz mankenlikten ve modellikten oyunculuğa geçiş yapan çok isim var. Herkes aynı başarıyı yakalayamıyor. Siz bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Herkes Kendi İşini Yapmalı Manken İse Mankenliğini Yapsın. Podyumda Yürüsün. Eğer Yeteneği, Oyunculuğu Varsa Oyunculuk Yapsın.

Yeni gelen nesilde yanlış işler yaparak bir yerlere gelmeye çalışan kişiler de türedi. Kesinlikle doğru bulmuyorum. Herkes kendi işini yapmalı. Sadece manken ise mankenliğini yapsın podyumda yürüsün. Eğer yeteneği, oyunculuğu varsa oyunculuk yapsın.

 Zaten yanlış işler yaparak  bir yerlere gelmeye çalışanlarin ömrü çok uzun sürmüyor. Yeteneği yoksa birkaç projeden sonra siliniyor  ve meydan yeteneği olanlara kalıyor.

 

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ