Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Leylifer dizisi MipCancun’da

18 Kasım 2023 | 36 kez görüntülendi.
Leylifer dizisi MipCancun’da

Türkiye – Kolombiya ilk ortak yapımı olan ‘Leylifer’ dizisi Uluslararası medya festivali olan MİPCANCUN`da yerini aldı. Âlim Yapım imzalı Leylifer dizisi Avrupa prömiyerini geçtiğimiz Ekim ayında MIPCOM’da gerçekleştirmişti.

Yapımcılığını Âlim Yapım’ın üstlendiği , deneyimli dağıtım şirketi olan İntermedya ile Caracol Television arasında imzalanan ortak prodüksiyon anlaşmasının ilk içeriği olan Leylifer dizisi özel gösterimini dün MipCancun’da gerçekleştirdi.

Âlim Yapım’ın yeni CEO’su Barış Kışlak, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Birçok insana dokunabilme ve farklı kültürler ile yakınlaşmayı hedef gören bir yapım şirketi olduğumuz için Leylifer dizi modelinde başarılı olduğumuza inanıyorum. Leyliferin başarısı bize yeni uluslararası iş ortaklıkları kurmamıza vesile oldu. Kültürler arası güzel bir köprü olan bu yakınlaşmanın devamında, Türk dizi endüstrisine ekonomik ve turizm anlamında katkıda bulunmaya devam etmiş olacağız.”

Bir Türk’le evli olan Kolombiya’lı bir kadının, İstanbul’da yaşadığı trajediyi anlatan dizinin yönetmen koltuğunda Metin Balekoğlu ve Dilek Korkmaz oturuyor.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ