Çekiç Magazin

SON DAKİKA

‘LAN’ SPOTIFY GLOBAL 50 LİSTESİNE GİREN İLK TÜRKÇE ŞARKI OLDU!

25 Mart 2024 | 32 kez görüntülendi.
‘LAN’ SPOTIFY GLOBAL 50 LİSTESİNE GİREN İLK TÜRKÇE ŞARKI OLDU!

ZEYNEP BASTIK DÜNYA LİSTELERİNDE

Zeynep Bastık’ın Mabel Matiz imzalı yeni şarkısı ‘Lan’ kısa sürede en büyük üç dijital platformda liste başı olmuştu. ‘Lan’ şimdi de Spotify Global 50 listesine giren ilk Türkçe şarkı olmayı başardı!

Zeynep Bastık, söz ve müziği Mabel Matiz’e ait son şarkısı ‘Lan’ı geçen hafta dinleyicileriyle buluşturmuştu. Şarkı kısa sürede Spotify, Youtube ve Apple Music listelerinde zirveyi görmüş, milyonlarca kez dinlenerek rekor kırmıştı. ‘Lan’dan bir rekor daha geldi.

‘Lan’ dünya starlarının yarıştığı Spotify Global Top 50 listesine giren tamamı Türkçe ilk şarkı oldu. The Weekend, Maluma gibi uluslararası starların hemen arkasından gelen Zeynep Bastık’ın yeni single’ı ‘Lan’ şu an dünyanın en çok dinlenen 45’inci şarkısı. ‘Lan’ aynı zamanda Spotify’da günlük 2.5 milyon kez dinlenmeye ulaşan ilk Türkçe şarkı oldu. Ayrıca Spotify’da ilk kez bir kadın müzisyen “Türkiye’nin en çok dinlenen sanatçısı” olmayı başardı!

Daha önce Global Chart’a giren Türkçe şarkılar en fazla 65’inci sıraya kadar yükselebilmişti. Arasan da (Uzi) 65, Bilmem mi (Sefo) 75, Antidepresan (Mabel Matiz & Mert Demir) 87 numaraya kadar çıkmıştı.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ