Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Kriteryumda kalpler Cumhuriyet için attı

06 Kasım 2022 | 11 kez görüntülendi.
Kriteryumda kalpler Cumhuriyet için attı

Beykoz Belediyesi, Cumhuriyet’in 99. yılı kutlamaları çerçevesinde, profesyonel ve amatör kategoride toplamda 200’e yakın bisiklet sporcusunun yarıştığı “29 Ekim Beykoz Cumhuriyet Kriteryumu”na ev sahipliği yaptı. Olimpiyatlarda pedal çevirmiş sporcuların da yoğun ilgi gösterdiği yarışta 188 bin TL para ödülü dağıtılırken, dereceye girenlere de altın, gümüş ve bronz madalya verildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde, profesyonel ve amatör bisiklet sporcularının yarıştığı “29 Ekim Beykoz Cumhuriyet Kriteryumu”, Türkiye’nin en büyük spor ormanı unvanlı Beykoz Spor Ormanı’nda gerçekleşti. Yaklaşık 8,5 milyon metrekarelik bu alanda gerçekleştirilen ilk spor karşılaşması olan kriteryumun startını Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli verdi.

Milli sporcuların ilgisi

Yalnızca UCI lisanlıların yarıştığı profesyonel kategoride toplam 22 sporcu, 8 turda toplam 72,8 km pedal çevirirken, amatör yarışçılar 5 turda toplam 45,5 km kat etti. Yarışta, Ahmet Örken, Halil İbrahim Doğan, Keziban Koyun gibi olimpiyatlarda yarışmış bisikletçiler ve uluslarası dereceler kazanmış milli sporcular da pedal çevirdi.

Profesyonel kategoride erkeklerde 1. Samet Bulut, 2. Halil İbrahim Doğan, 3. Abdülkadir Kelleci oldu. Profesyonel kategori kadınlarda ise 1. Azize Bekar, 2. Esra Kürkçü Akgönül, 3. Keziban Koyun oldu. Toplamda 188 bin TL ödülün dağıtıldığı bisiklet yarışında, profesyonel kategoride birinci olan yarışmacılar altın madalya ve 40 bin TL para ödülü, ikinci olan yarışmacılar gümüş madalya ve 20 bin TL para ödülü ve üçüncü olan yarışmacılar gerçek bronz madalya ve 10 bin TL para ödülü kazandı. 4 farklı yaş grubunda düzenlenen amatör kategoride grubun birincisi 3 bin TL, ikincisi 2 bin TL ve üçüncüsü bin TL ödülün sahibi oldu.

“Tüm madalyalar 99. yıla aramağan olsun”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Bu anlamlı günde büyük bir yarışa, 29 Ekim Beykoz Cumhuriyet Kriteryumu’na ev sahipliği yapmış olmaktan dolayı gururluyuz. Beykoz Spor Ormanı, orta ve ileri düzeydeki bisiklet sporcularının yeşil doğanın içinde antrenman ve yarış yapabileceği özelliklere sahip İstanbul’un tek parkuru. Uluslararası standartlarda saha ve parkurlarla donatılarak İstanbulumuza kazandırdık. Virajlı ve eğimli yolları nedeniyle kriteryuma katılan sporcuları zorlamasıyla heyecanlı bir yarış ortaya çıktı. Spora ve sporcuya destek veren markalarımızı da burada görmek istiyoruz. Bu ormanda daha çok yarışlarımız olacak. Bu yarışta yanımızda olan sponsor markalarımız Black Burn ve Asperox’a da teşekkür ederiz. Burada alınan tüm madalyalar Cumhuriyetimize armağan olsun. Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ