Çekiç Magazin

SON DAKİKA

“Kitap Hediye Günü”ne D&R önerileri

15 Nisan 2023 | 34 kez görüntülendi.
“Kitap Hediye Günü”ne D&R önerileri

Türkiye’nin en büyük kitapçısı D&R, 16 Nisan Kitap Hediye Günü’ne özel kitap önerilerini açıkladı. İşte her yaş ve zevke uygun hediye edilebileceğiniz birbirinden değerli kitaplar…

Kitap okuma alışkanlığını ve kitap hediye etme kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla “Kitap Hediye Günü”, her yıl Nisan ayının üçüncü Pazar günü kutlanıyor. Türkiye’nin en büyük kültür ve sanat platformu D&R da bu anlamlı günü “En Güzel Hediye Kitaptır” diyerek, sevdiklerinize armağan etmeniz için hazırladığı kapsamlı kitap seçkisiyle kutluyor.

En güzel hikayeler çocuklara…

D&R; çocuklar hayatı keşfederken onlara eşlik edecek, hayal güçlerinin gelişimine katkı sağlayacak ve onlara okumayı sevdirecek birbirinden farklı kitap önerileri sunuyor. Futbol tarihinin en önemli sporcularından Messi’nin başarılı kariyer geçmişini anlatan  “Dahi Messi”, Leslea Newman’ın bir köpek ile profesör arasındaki dostluğun öyküsünü anlattığı “Hachiko”, saf ve masum küçük Charlie’nin sürükleyici hikayesiyle çocukların kalbinde yıllardır yer edinen “Charlie’nin Çikolata Fabrikası”, küçüklere verilebilecek en güzel armağanlar olabilir.

Anneler için mücadele eden kadınların kitapları

Kapsamlı kitap seçkisi, annenizin hem ruhuna dokunacak hem de zevkine hitap edecek birçok değerli eseri bulunduruyor. Kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenen bir kadının hikayesini merkezine alan “Jane Eyre”, kadının varoluşu ile toplumdaki yerini ele alan “Kurtlarla Koşan Kadınlar“, kadınların yazar kimliğinin önündeki engeller üzerine yazılmış, manifesto niteliği taşıyan “Kendine Ait Bir Oda”, annenize hediye edebileceğiniz kitaplar olarak seçkide yer alıyor.

Romantik aşıklar için öneriler

Konu aşk olduğunda şiirin gücü yaygın olarak kabul edilen bir düşüncedir. Şiire yeni bir soluk getiren özgün üslubuyla geçmişten günümüze tüm kuşaklara ilham olmayı sürdüren Cemal Süreya’nın “Sevda Sözleri”, Özdemir Asaf’ın okuruna her okuyuşta yoğun duygular hissettiren, aşkın tabiatına yaraşır seçme aşk şiirlerini içeren “Lavinia” ve Atilla İlhan’ın imkansız aşkları, özgürlük ve özlemi ağırlıklı olarak ele aldığı “Ben Sana Mecburum” ile sevginizi sevdiğinize şiir kitaplarıyla hediye edebilirsiniz.

D&R’ın Kitap Hediye Günü’ne özel hazırladığı bu listeden sevdiklerinize armağan edeceğiniz kitaplar için D&R’ın 14 Nisan – 31 Mayıs tarihleri arasında geçerli olan; eğitim kitapları hariç tüm kitaplarda“ikinciye %60” indirim kampanyasından yararlanabilirsiniz.

D&R’da Çok Satan Yeni Kitaplar

Mutluluğu Sende Bulan Senindir Ötesi Misafir, Hakan Mengüç

İyileşmek, Caner Yaman

Matt Haig, Gece Yarısı Kütüphane

Miraç Çağrı, Senden Bir Tane Daha Yok

Dakikarla İçinde Atatürk ve Dünyası, İlber Ortaylı

Doğan Cüceloğlu, Var Mısın? Yok Musun?

D&R’ın Önerdikleri

Dahi Messi, Diego Roberto

Hachiko, Leslea Newman

Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Roald Dahl

Jane Eyre, Charlotte Bronte

Kurtlarla Koşan Kadınlar, Clarissa Pinkola Estés

Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf

Sevda Sözleri – Bütün Şiirleri, Cemal Süreya

Lavinia – Aşk Şiirleri, Özdemir

Ben Sana Mecburum, Atilla İlhan

Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali

Şeker Portakalı, José Mauro de Vasconcelos

Uçurtma Avcısı, Khaled Hosseini

Aşk ve Gurur, Jane Austen

https://www.dr.com.tr/

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ