Çekiç Magazin

SON DAKİKA

İSTANBUL ÜNIVERSITESINDE ÖDÜL TÖRENİ ÜNLÜ  MODA TASARIMCISI TARİH VE ARAŞTİRMACI SABİHA ALAKUŞU OSMANLI VE CUMHURİYET TEMALI DEFİLESİ İLE GECEYE DAMGASINI VURDU! 

08 Mayıs 2024 | 12 kez görüntülendi.
İSTANBUL ÜNIVERSITESINDE ÖDÜL TÖRENİ ÜNLÜ  MODA TASARIMCISI TARİH VE ARAŞTİRMACI SABİHA ALAKUŞU OSMANLI VE CUMHURİYET TEMALI DEFİLESİ İLE GECEYE DAMGASINI VURDU! 
Ünlü moda ve tasarımcı sanatsal tarih araştirmacısı Sabiha ALAKUŞU’nun hem hikayelerini hem de kendi dönemlerinde büyük ün almış  Osmanlı kadın sultanlarının giydikleri köstümlerinin defilesi İstanbul üniversitesin’in düzenlediği ödül töreninde büyük bir katılımla gerçekleşti.
Cemiyet ve sanat çevrelerinin katılımı ile  gerçekleşen gece muhteşem köstümlerin tanıtımı ve anlatımı birbirinden güzel ve ünlü mankenler’in sunumuyla izleyenleri büyüleyen  ünlü model ve oyuncu Nergiz Limanlı, ve Nur Sarı, Binnur Gülbey,Hande kaya, ve Güldeniz Açıkel.adeta geceye katılanlara geçmişin bütün izlerini hissettirdi.
Ayrıca uluslararası arenada bir çok ödül alan bu harika kostümlerin tasarımcısı, ünlü modacı Sabiha ALAKUŞU tasarımını yaptığı kostümler
Her bir ürünün üzerinde belki de aylarca çalıştıklarını belirten ünlü moda ve tasarımcı bu kostümlerin hikayelerinden tutunda o dönemde  sultanların yaşamlarını araştırdıklarını bununla beraber hangi renklerin hangi sultan tarafından tercih edildiğini kumaşından dikimine kadar her bir detayı Araştırdıklarını belirtti.
Bunun yanında dünyanın bir çok ülkesinde Osmanlı tasarımlarını gönderdiklerini ve defalarca dünya birincilikleri alan Alakuşu: ‘Benim tasarladıklarım  bu  kostümler  Osmanlı’nın yaşayan yüzü olarak dünyanın bilmesini istiyorum ve yıllardır araştırarak, gözleyerek bunu yapıyorum ve yapmaya devam edecem’ dedi.
İstanbul üniversitesinde gerçekleşen ödül töreninde birbirinden güzel modeller izleyenleri adeta büyüleyen mankenler Sabiha Alakuşu imzalı Osmanlı ve Cumhuriyet temalı kostümleriyle ile geceye damgasını vurdu.
Ünlü modacı bu yaz dünyanın bir çok yerinde defilemiz olacaktır,dedi.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ