Çekiç Magazin

SON DAKİKA

İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi Grammy Ödüllü Buika yoğun talep üzerine Türkiye turnesinde!

09 Mayıs 2024 | 6 kez görüntülendi.
İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi Grammy Ödüllü Buika yoğun talep üzerine Türkiye turnesinde!

Daha önceki konserlerinde Türkleri ailesi gibi gördüğünü dile getiren Buika, Piu Entertainment organizasyonuyla Türkiye turnesine çıkıyor. 22-28 Eylül tarihleri arasında İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir’i kapsayan konserlerin biletleri Türkiye’nin teknoloji odaklı etkinlik biletleme platformu Biletinial’da satışa açıldı.

Gelmiş geçmiş en iyi vokaller arasında gösterilen besteci, söz yazarı ve şarkıcı Buika, , flamenko, soul, Afrika, R&B, rumba ve cazı farkı kültürlerle harmanlandığı, kendine has görkemli sesi ve müziği ile Türkiye Turnesi’ne çıkacak.  Piu Entertainment organizasyonuyla İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya ve İzmir’i kapayan turne programı kapsamında sevenleriyle buluşacak olan Buika’nın turne biletleri Türkiye’nin teknoloji odaklı etkinlik biletleme platformu Biletinial’da satışa çıktı.

İçinde yaşanmışlıklar barındıran efsunlu vokalini ve sanatını yeryüzünün farklı topraklarından hikâyelerle besleyen Ekvator Ginesi kökenli İspanyol şarkıcı ve besteci Buika, müziğinde sakinlik, barış, özgürlük, tutku gibi pek çok evrensel temaya yer veriyor. Şarkı söylemenin ötesine geçerek onları yaşayan, deneyimleyen ve kulağımıza fısıldayan Buika, eşsiz sesi ve sahnedeki enerjisiyle izleyenleri büyüleyecek.

Buika, müziğe olan ilgisini ve neden müziğe odaklandığını “Müzik benim için üst düzey bir tutku. İlhamım hayatın bizzat kendisinden geliyor. Ruhumun duyduğu bir ihtiyaç bu. Zihnimin duygu değişimlerimi dışa vurma ihtiyacı, aynı zamanda benim algıladığım dünyanın duyusal çevirisi… Gerçekten bunların hepsi tarifsiz duygular, bunu anlatmaya sözlerim yetmez. O yüzden bestelerim var”  şeklinde özetliyor.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ