Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Hello Home A.Ş. CEO’su Özcan Koç’tan Ekonomiye İlişkin Değerlendirmeler

15 Şubat 2024 | 20 kez görüntülendi.
Hello Home A.Ş. CEO’su Özcan Koç’tan Ekonomiye İlişkin Değerlendirmeler

Hello Home A.Ş.’nin CEO’su Özcan Koç, iç talepteki düşüş süreci, işsizlik ve e-ihracatın önemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Hello Home A.Ş. CEO’su Özcan Koç, 2024 yılının ikinci yarısından sonra iç talepte ciddi bir düşüş beklentisi olduğunu dile getirdi. Koç, bu durumun özellikle seçim sonrası sıkılaşma politikalarıyla ilgili olduğunu ve kredi kartı taksit ve limit düzenlemelerinin bu süreci hızlandıracağını belirtti.

2025 yılının son çeyreğinde iç talebin enflasyonun kontrol altına alınmasıyla birlikte artması öngörülen Koç, işsizlik seviyesinin ise bir süre daha artacağını tahmin ettiğini ifade etti. Ayrıca, özsermaye sorunu yaşayan şirketlerin sermaye artışı yapmamaları durumunda zorluklarla karşılaşabileceklerini vurguladı.

Koç, iç piyasada yaşanan durgunluğun yanı sıra e-ihracatın önemine de değindi. Firmaların kendi dijital dönüşümlerini gerçekleştirmeleri gerektiğini ve bu yatırımların gelecekteki başarılarını belirleyeceğini vurguladı.

İhracatta fiyatların yükselmesi ve rekabetçi fiyatların enflasyon oluşturması konusunda endişeli olduğunu belirten Koç, yeni pazar arayışlarına ve pazarlama stratejilerine önem verilmesi gerektiğini ifade etti.

Hello Home A.Ş. olarak, e-dönüşüm ve e-ihracata hazırlama danışmanlığının yanı sıra zincir mağaza danışmanlığına da devam ettiklerini belirten Koç, Türkiye’nin küresel ticaretteki payını artırmak için iyi bir planlamanın önemli olduğunu dile getirdi.

Koç, küresel ticaretin yakından izlenmesi gerektiğini ve üreticiden tüketiciye doğrudan giden D2C modelinin hızla yayıldığı bir dönemde Türk markalarının da bu alanda yer alması gerektiğini vurguladı. Bu doğrultuda firmaları D2C modeline hazırladıklarını belirtti. 15 Şubat 2024 – İstanbul

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ