Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Genco Erkal’ın yeni oyunu “İmparator”, Şubat ayı boyunca İstanbul’da “perde” diyecek

03 Şubat 2023 | 23 kez görüntülendi.
Genco Erkal’ın yeni oyunu “İmparator”,  Şubat ayı boyunca İstanbul’da “perde” diyecek

Usta sanatçı Genco Erkal’ın, yeni oyunu “İmparator”, Şubat ayı boyunca İstanbullu tiyatroseverlerle buluşacak.  Dostlar Tiyatrosu tarafından sahne taşınan oyunun biletleri, Türkiye’nin tiyatro, sinema, opera, bale, konser ve spor karşılaşmalarında lider online biletleme platformu Biletinial’da.

2022 yılı boyunca toplam 100 oyun ile seyirciyle buluşan Dostlar Tiyatrosu, yeni yılda Ryszard Kapuscinski’nin aynı adlı kitabından Colin Teevan’ın tiyatroya uyarladığı “İmparator” oyununu sahneye taşıyor. Dramaturjisini ve yönetmenliğini Genco Erkal’ın üstlendiği ve usta oyuncuyu sahnede bir kez daha izleyebileceğimiz oyun, Şubat ayı boyunca İstanbul’un farklı sahnelerinde seyirciyle buluşacak.  Oyunun biletleri, Türkiye’nin lider biletleme platformu Biletinial üzerinden satışta.

Genco Erkal’a sahnede Enes Sarı’nın eşlik ettiği “İmparator”, Etiyopya İmparatoru Haile Selasiye’nin 44 yıl süren saltanatını ve sonunu anlatıyor. Oyunun giysi tasarımı Özlem Kaya’ya müziği ise Nâzım Çınar’a ait.

“Bütün diktatörler üç aşağı beş yukarı birbirine benzer. Kumaş aynı kumaştır. Bakalım Haile Selasiye’nin yaşamı bize neler düşündürecek?” sorusunu soran oyun, 2 Şubat Perşembe günü Trump Sahne’de, 4 Şubat Cumartesi günü Kozzy Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi’nde, 7 Şubat Salı günü Watergarden Performans Merkezi Duru Tiyatro Ataşehir’de, 11 Şubat Cumartesi günü Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 21 Şubat Salı günü Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde ve 25 Şubat Cumartesi günü ise Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ