Çekiç Magazin

SON DAKİKA

GENCO ERKAL ile “YAŞAMAYA DAİR”, SARI SANDALYE’DEN “KRAL ÜBÜ” ve SFRPZTF EKİBİNDEN “EYLÜL”, 23-24-25 AĞUSTOS’TA KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE TİYATROSU’NDA!

18 Ağustos 2022 | 58 kez görüntülendi.
GENCO ERKAL ile “YAŞAMAYA DAİR”,  SARI SANDALYE’DEN “KRAL ÜBÜ” ve SFRPZTF EKİBİNDEN “EYLÜL”, 23-24-25 AĞUSTOS’TA KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE TİYATROSU’NDA!

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, tiyatronun güçlü isimlerini ve sezonun dikkat çeken yapımlarını sahnesinde ağırlamaya devam ediyor! Usta tiyatrocu Genco Erkal’ın Tülay Günal’la birlikte, Nazım Hikmet’in sürgün yıllarını ve vatan hasretini şarkılar eşliğinde anlattığı “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” adlı oyunu 23 Ağustos Salı akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’na konuk olacak. Haftanın diğer oyunları, Sarı Sandalye ekibinin sahnelediği, Fransız yazar Alfred Jarry’nin dünyaca ünlü “Kral Übü” oyunu, 24 Ağustos Çarşamba akşamı; trans bir kadının hikâyesini kurmacayla gerçeği harmanlayarak sahneye taşıyan ödüllü SFRPZTF yapımı “Eylül” ise 25 Ağustos Perşembe akşamı seyirciyle buluşacak.  KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de, Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonuyla gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunların biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar gişeden ve online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

 

Usta tiyatrocu Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği ve Tülay Günal’la birlikte sahnelediği “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar” oyunu, Nazım Hikmet’in sürgün yıllarını ve vatan hasretini şarkılar eşliğinde anlatıyor. Nazım Hikmet’in, Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını ve eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlatan oyunda izleyiciler, ozanın destansı yaşamındaki o yıllara doğru bir yolculuğa çıkıyor. Piyano, çello ve klarnet eşliğinde sahnelenen “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”da Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk gibi bestecilerin Nazım şarkıları da seslendiriliyor. İzleyen herkese duygulu anlar yaşatan “Yaşamaya Dair – Bursa Cezaevi’nden Mektuplar”, 23 Ağustos Salı akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

 

24 Ağustos Çarşamba akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun konuğu, kurulduğu günden bu yana Türkiye’den ve dünyadan önemli edebiyat eserlerinin sahne uyarlamalarıyla uğraşan Sarı Sandalye ekibinin sahneye koyduğu “Kral Übü” oyunu olacak. Grotesk ve absürt tiyatro edebiyatının önemli isimlerinden Fransız yazar Alfred Jarry’nin dünyaca ünlü bu oyunu, Polonya Kralı Venceslas’a suikast düzenleyen ve onu öldürüp yerine geçen Ana ile Baba Übü’den müteşekkil Übü ailesinin hikâyesine odaklanıyor. Doğa Nalbantoğlu’nun uyarlayıp yönettiği “Kral Übü”nün oyuncu kadrosunu Canan Günaştı, Denizhan Çay, Emirhan Altunkaya, Emre Yıldızlar, Gül Doğa Selvi, Göksu Işık, Gökhan Öcal, İrem Kalaycıoğlu, Kayra Belen Yardımcı ve Şeyiba Ceren Ülgen oluşturuyor.

 

SFRPZTF ekibinin ilk oyunu “Eylül” ise 25 Ağustos Perşembe akşamı KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşacak. Uğur Kanbay’ın yazdığı, yönettiği ve oynadığı tek kişilik ödüllü oyun, birçok trans bireyin başına gelen olayları kurmaca hikâyelerle harmanlayarak sahneye taşıyor. Eylül, 28 yaşında trans bir kadındır. Tek odalı evinde maniler söyleyerek başından geçenleri anlatmaya başlar. Nasıl seks işçisi olduğunu… Çarka çıktığı zamanları… Askerlik muayenesini… Âşık olduğu adamı… Ailesini… Arada bir sorar: Kaç olduk? Bunca şeyi kime anlatır, bilinmez. Başından geçen gullüm tadındaki olaylar bir sarmala dönüşür ve gerçekler ortaya çıkar.

 

Başlama saati 21.00 olan oyunların biletleri online olarak Biletix’ten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebiliyor.

 

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 2022 Programı

23 Ağustos    Yaşamaya Dair – Dostlar Tiyatrosu

24 Ağustos    Kral Übü – Sarı Sandalye

25 Ağustos    Eylül – SFRPZTF

31 Ağustos    Baba Kız – Müjdat Gezen Tiyatrosu

1 Eylül            Fanatik – Siyah Beyaz ve Renkli

2 Eylül            Biraz Eksik Yaz Gecesi, Biraz Fazla Rüyası – Kumbaracı50

5 Eylül                        Ağaçtaki Kız – DasDas

7 Eylül                        Üçü Bir Arada – Davran Tiyatrosu

 

 

Bilgi için:             instagram.com/kucukciftlikpark

kucukciftlikpark.com

twitter.com/KucukCiftlik

 

KüçükÇiftlik Park HAKKINDA:

İstanbul’un kalbinde yer alan KüçükÇiftlik Park, 17. yüzyıldan beri şehrin kültür ve eğlence merkezi. Günümüze kadar mesire alanı, hasbahçe, gazino ve lunapark olarak İstanbulluları ağırlayan mekan, bugün kurumsal etkinliklerden lansmanlara, fuarlardan davetlere, düğünlerden dev konserlere, tüm sahne sanatlarından sergilere kadar ses getiren etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı bir etkinlik merkezi olarak hizmet vermektedir. Yaz sezonunda etkinliklerin ihtiyacına göre düzenlenebilen 17.000 kişi kapasiteli alanı, kış sezonunda ise 4.500 kişi kapasiteli kapalı alanı ile şehrin ihtiyacına cevap vermektedir. 2000 metrekarelik çim alana sahip KüçükÇiftlik Bahçe ise yaz sezonunda ayrı bir alan olarak hizmete açılmaktadır.

 

URU HAKKINDA:

2007 yılından bu yana etkinlik sektöründe faaliyet gösteren URU, yenilikçi projeler geliştirerek geniş kitleleri kültür-sanat etkinlikleriyle buluşturan çok amaçlı bir organizasyon şirketidir. Gerçekleştirdiği etkinliklerde sunduğu 360 derece hizmetle sektöre alternatif bir soluk getiren URU, kurumsal etkinlik ve lansmanları; konser, parti ve festivalleri; moda tasarım aktivitelerini yenilikçi bir anlayışla tasarlayarak dünya standartlarında bir organizasyon hizmeti vermektedir.

 

MEY | DIAGEO HAKKINDA:

TEKEL’in alkollü içkiler bölümünün özelleştirilmesi sonucu 2004 yılında kurulan Mey İçki; 9 fabrikası ve 1000’i aşkın çalışanıyla gıda ve içecek kategorisinde Türkiye’nin en büyük beşinci hızlı tüketim ürünleri şirketidir (Kaynak: 2019 Nielsen Perakendeci Paneli). Kurulduğu günden bu yana; 150 senelik bir mirası devralmış olmanın bilinciyle hareket ederek, çiftçi, esnaf, dağıtım kanalları, yan sanayi, turizm ve hizmet sektörleriyle birlikte doğrudan ve dolaylı olarak yüz binlerce kişinin geçimini sağlamasına katkı sunmaya devam eden Mey|Diageo , Türkiye’de tarıma dayalı sanayinin önemli bir parçasıdır. 2011 yılından bu yana, yaklaşık 180 ülkede ticari faaliyeti ve 80 ülkede de bölge ofisi bulunan dünyanın en büyük ve lider alkollü içki üreticisi Diageo’nun şemsiyesi altında yer alan Mey|Diageo’nun portföyünde 80 marka bulunmaktadır. Türkiye’de ISO 9001 belgeli ilk rakı üreticisi ve ISO 22000 belgeli ilk şarap üreticisi unvanına sahip olan Mey|Diageo, yüksek alkollü içki sektöründe de çevre yönetim sistemini ISO 14001 standardına uygun olarak belgeleyen ilk ve tek firmadır.

 

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ