Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Gecenin mimarları… Atilla Kaplakarslan, Arif Işık, Av. Kasım Aksoy

15 Eylül 2023 | 24 kez görüntülendi.
Gecenin mimarları… Atilla Kaplakarslan, Arif Işık, Av. Kasım Aksoy

Genç oyuncu adaylarına desteğe devam

Bu yıl altıncısı düzenlenen “Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması”nın final gecesinin yankıları devam ediyor. Altı yıldan bu yana düzenli olarak her sene yapılan yarışmanın ardından dereceye giren genç oyuncu adayları uzun süren bir eğitim çalışmasından geçerek sinema TV sektöründe yer buluyorlar. Şimdiye kadar yarışmada dereceye giren tüm gençlere eğitimlerini veren ve sinema TV sektöründe pek çok projede yer alan isimler yeni yıldız adayları olarak çalışmalarının sürdürüyorlar.

Türkiye’nin ilk ve tek ödülü “eğitim” olan yarışması ünvanına sahip olan “Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması”nın ortakları ve mimarları Atilla Kaplakarslan, Arif Işık ve Av. Kasım Aksoy’da her sene organizasyon kalitesini bir üst seviyeye çıkardıklarını belirtiyorlar. Yarışmaya katılan tüm finalistlerin gerek seçmelerde gerekse final öncesi kamp döneminde çok başarılı bir organizasyonun içinde olduklarını belirtmeleri de yarışmanın değerini ortaya koyuyor.

Yarışma komitesi başkanı Atilla Kaplakarslan gecede yaptığı konuşmada, finali izlemeye gelen finalist ailelerine “Sizin çocuklarınız bizim çocuklarımız. Sizler onları bize teslim ettikten sonra elimizden gelen tüm özenle final gecesine taşıyoruz” dedi. Yarışmada jüri başkanı olan ve organizasyon komitesinde gecenin mimarlarından biri olan Av. Kasım Aksoy’da “Bu yıl jüri üyelerimiz de en üst seviyede idi. Tiyatro, sinema ve yakın sektörlerdeki kendi alanlarında en iyi olan isimlerden oluştu. Jüri olarak genç finalistlerimizin en çok öne çıkanlarını seçtik. Eğitimlerini tamamladıktan sonra sinema TV alanında yeni yıldızlar olacaklar” dedi.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ