Çekiç Magazin

SON DAKİKA

GAZAPİZM YENİ ALBÜMÜ “DÖNMEK İÇİN EVE”Yİ DOSTLARI İLE ÖZEL BİR PARTİDE KUTLADI

09 Mayıs 2024 | 12 kez görüntülendi.
GAZAPİZM YENİ ALBÜMÜ “DÖNMEK İÇİN EVE”Yİ DOSTLARI İLE ÖZEL BİR PARTİDE KUTLADI

Günümüzü ve sokağın alt kültürünü, güçlü metaforlarla sözlerine yansıtan, Türkçe rap türünün en etkili müzisyenlerinden Gazapizm, dört yıl aranın ardından çıkardığı 5. stüdyo albümü “Dönmek için Eve”yi, Der Bremer’in katkılarıyla gerçekleşen ve sanatçı dostlarının da katıldığı özel bir partiyle Uniq Box’ta kutladı.

Beşinci stüdyo albümü “Dönmek için Eve”de 14 yaşında çıktığı eve 35 yaşında dönerken yüzleştiği hikayesini anlatan Gazapizm, albümün dünyasını yansıtan lansman partisinde ünlü isimleri ve basın mensuplarını ağırladı. Der Bremer’in katkılarıyla Uniq Box’ta gerçekleşen bu özel gecede albüm dinletisinin yanı sıra Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bir çalışma ile albümdeki her şarkının yer aldığı uzun metraj filmin teaserı ve filmden özel kesitler de ilk kez katılımcılarla paylaşıldı. Gecede sanatçıyı yalnız bırakmayan ünlü isimler Kubilay Aka, Rıza Kocaoğlu, Hivda Zizan Alp, Güneş, Eylül Ersöz, Korhan Futacı ve Emir Yargın albüme özel hazırlanan etkinlik alanıyla gece boyu keyifli vakit geçirdi.

Gazapizm’in kendi hikayesini, geçmişiyle yaşadığı iç hesaplaşmayı ve en gerçek halini dinleyicisiyle paylaştığı yeni albümü “Dönmek için Eve” 9 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda yayında.  Albümün ilk konseri ‘Der Bremer Sunar: Gazapizm – Dönmek için Eve Lansmanı’, 16 Mayıs tarihinde Volkswagen Arena’da özel bir şov ile gerçekleşecek. Konserin biletleri Passo ve Biletix’te.

Gazapizm hakkında

Gazapizm, gerçek adıyla Anıl Acar, genç yaşta kendini ifade etme aracı olarak müziği seçti ve şarkılarına sadece hayatını değil, dünyanın anlatılmayan sert yüzünü, girmeye cesaret isteyen yoz sokakların hikayelerini ve alt kültürün gerçeklerini güçlü metaforlarla sözlerine yansıttı. İlk rap şarkısını 2003 yılında kaleme aldı ve kendi evinde müzik kayıtları yapmaya başladı. 2009’da Klinik Majör Depresyon teşhisi konulduğunda, bu zorlu süreçten ilham alarak “Majör Depresyon” adını taşıyan ilk albümünü piyasaya sürdü, böylece adını müzik dünyasında duyurmaya başladı.

Türkçe rap müzikte pek alışık olmadığımız klasik enstrüman ve çağdaş elektronik sound’ları, nabız gibi atan beat’lerle ördü. İlk albümünün başarısının ardından, “Yeraltı Edebiyatı” (2014) ve “Bir Gün Her Şey” (2016) gibi dikkat çeken çalışmaları takip etti. 2017’de yayınladığı “Heyecanı Yok” şarkısı, 250 milyon izlenmeyi aşarak Altın Kelebek ödüllerinde “En İyi Şarkı” ve GQ Man Of The Year ödüllerinde “Yılın Kendini Gösteren Müzisyeni” ödüllerini kazandı.

2018’de ise, müzik kariyerindeki başarısını daha da pekiştirecek olan “Ölüler Dirilerden Çalacak” adlı şarkısını yayınladı. 2019’da Tepecik Filarmoni Orkestrası ile unutulmaz bir konser verdi ve bu performansı dijital platformlarda dinleyicileriyle buluşturdu. Türkiye’de bir ilke imza atarak filarmoni orkestrası ile sahne alan ilk rap sanatçısı unvanını elde etti.

2020’nin Şubat ayında ise, hayranlarıyla buluştuğu son albümü “Hiza” ile büyük beğeni topladı. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirdiği konserle Türkiye’nin ilk senfonik rap konserine imza attı. Orhan Şallıel şefliğinde 150 kişilik bir orkestra eşliğinde Volkswagen Arena’da sahne alarak müzik dünyasında yeni bir dönemin kapılarını araladı.

Müzisyen, kendine özgü altyapı ve sözleriyle hazırladığı 5. stüdyo “Dönmek için Eve” albümünü 2024 Mayıs’ta yayınladı. Gazapizm, albümdeki her şarkının yer aldığı ve yönetmenliğini de kendisinin üstlendiği uzun metraj bir film hazırlayarak Türkiye’de bir ilke imza attı.

 

 

 

 

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ