Çekiç Magazin

SON DAKİKA

ECE MUMAY ÇOCUK OYUNUNUN ŞARKILARINI SÖYLEDİ, ASUMAN DABAK VE TUNCAY BEYAZIT İSE OYUNU SESLENDİRDİ

21 Ocak 2023 | 52 kez görüntülendi.
ECE MUMAY ÇOCUK OYUNUNUN ŞARKILARINI SÖYLEDİ, ASUMAN DABAK VE TUNCAY BEYAZIT İSE OYUNU SESLENDİRDİ

Türkiye’de bir ilk olan “Black Light Theatre” tekniğiyle sahnelenen “Babamın Oyuncakları” oldukça ilgi görmeye devam ediyor.

Black Light Theatre tekniği ilk olarak 1976 yılında Pragda 1976 Mummenschanz ekibi tarafından sergilenen bir gösteri sonrası adını duyurduktan sonra gittikçe popülerliğini arttırarak Avrupa’ya yayılıyor. Türkiye’de ilk kez kullanılan teknik ile sahnelenen oyun “Alfa Çocuk Tv” yapımcılığında çocuklarla buluşurken yazarlığını ve yönetmenliğini Ömer Yıldırım yapıyor. “Babamın Oyuncakları” isimli tiyatro oyununun şarkılarını Ece Mumay besteleyip seslendirirken oyundaki dış sesleri Asuman Dabak ve Tuncay Beyazıt seslendiriyor.

KUKLALARDA KUKLA SANATÇISI VE RESSAM HİLAL POLAT İMZASI VAR

Başarılı kukla sanatçısı ve ressam Hilal Polat’ın tasarladığı sevimli kuklalarla sahnelenen “Babamın Oyuncakları” oyunun konusu ise oldukça ilgi çekici.

Dört tane unutulmaya yüz tutmuş oyuncak bir depoda mutsuz bir bekleyiş içerisindedirler. Eskiciye mi verilecekler yoksa çöpe mi atılacaklar? Oyuncakların kurduğu; Yüksek Oyuncak Kurulu, babaları kendileriyle büyüyen neslin çocuklarından yardım ister ve süper güçleri olan Yıldız isimli oyuncağı görevlendirir. Yıldız, oyuncakların ilk sahibinin oğlu Kemali bulur. Kemal, tabletteki oyunlarından başını kaldırıp babasının oyuncaklarını kurtarabilecek mi?

Babamın Oyuncakları, sadece çocukların değil ebeveynlerin de büyük beğenisini topluyor.

Oyunun Ocak ayı içerisinde sahneleneceği yerler;

21  Ocak Kadıköy Halk Merkezi

24 Ocak Duru Tiyatro Ataşehir

Oyunun biletlerini; Biletix, Biletinial, ve Mobilet uygulamalarından alabilirsiniz.

Haberin video indirme linkleri;

https://we.tl/t-cCG08dJWlK

https://we.tl/t-fOw2vytMVY

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ