Çekiç Magazin

SON DAKİKA

DİLKOSOCİAL KÜLTÜR VE SANAT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

18 Haziran 2024 | 13 kez görüntülendi.
DİLKOSOCİAL KÜLTÜR VE SANAT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

DilkoSocial projesi kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen Kültür ve Sanat Ödülleri,tiyatro, müzik, sergi ve onur ödülleri gibi çeşitli kategorilerde birbirindendeğerli isimleri ödüllendirdi. Ödüller, öğrencilerin oylamaları sonucundabelirlendi. Törene, Türk Halk ozanı Aşık Veysel’in torunu Ezgi Arıkan, The DivaMüzikali’nin başrol oyuncusu ve bestecisi Nebi Birgi, Çağdaş Yaşamı DesteklemeDerneği’nden Sosyal Sorumluluk alanında onur ödülünü alan Prof. Dr. FilizMeriçligibiönemli isimler de katılarak onur ödüllerini aldılar.

1977 yılında kuruluşundan bu yana İngilizce Dil Eğitimininöncü kuruluşlarından biri olmanın sorumluluğu ile davranan ve çağdaşeğitim-öğretim yöntem ve tekniklerini benimseyen, tarafsız ve disiplinli eğitimpolitikalarını uygulayarak güven duyulan bir kurum olma idealiyle hizmetlerinisürdüren DİLKO, güçlü eğitim yapısını bir kez daha ortaya koydu. Dilko Yabancı Dil kurslarına devam eden kursiyerler veöğrenciler, dil becerilerini geliştirme programlarının yanı sıra, 2023 yılındabaşlatılan Dilko Social projesiyle İstanbul’da kültür ve sanat hareketlerinitanıtmak ve desteklemek amacıyla yürütülen bu sosyal gereklilik projesine dahiloldular. Projenin temel amacı, başta öğrenciler olmak üzere herkese kültür vesanatın eğitimin ayrılmaz bir parçası olduğunu aşılamak.

Kültür Sanatta Anlamlı Ödül Töreni

Proje kapsamında öne çıkan kültürve sanat etkinlikleri, aylık kitap seçkileri, podcastler, müzik keşifleri,konserler, tiyatrolar, sinema filmleri, belgeseller ve kültür-sanat tarihiköşeleri gibi çeşitli bilgiler yerine sanat ve performans çalışmaları öğrencileresunuldu. Buanlamlı projeyi taçlandırmak amacıyla düzenlenen ödül töreninde öğrencilerinoyları ile birbirinden değerli isimler ödüllerine kavuştu. Törene, Türk Halk ozanı AşıkVeysel’in torunu Ezgi Arıkan ve The Diva Müzikali’nin başrol oyuncusu vebestecisi Nebi Birgi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden Sosyal Sorumlulukalanında onur ödülünü alan Prof. Dr. Filiz Meriçli katılarak ödüllerinialdılar.

Ödültöreninde:

En Sevilen Tiyatro Oyunu ödülü “The Diva Müzikali”ne,

En Çok Dinlenen Sanatçı ödülü Birileri Grubu’na,

En Çok Okunan Yazar ödülü Muazzez İlmiye Çığ’a,

En Çok Dinlenen Podcast Kanalıödülü Nilay Örnek’e,

En Çok Takip Edilen Sergi Mekanı ödülü Arter’e verildi.

Ayrıca, Türk Halk Müziğinin ustaismi, halk ozanı Aşık Veysel için verilen onur ödülü, torunu Ezgi Arıkan’atakdim edildi. “Sosyal Sorumluluk” STK Onur Ödülü ise Çağdaş YaşamıDestekleme Derneği’ne, Sanata Destek Onur Ödülü ise heykel sanatçısı DilşadAkçayöz’e verildi.

Dilko Social projesi, kültür vesanat bilincini yaygınlaştırarak toplumda olumlu bir değişim yaratmayıhedefliyor. Gelecek yıllarda da bu projeyle, yediden yetmişe geniş kitlelereulaşarak kültür ve sanatın önemini derinlemesine kökleştirmeyi amaçlıyor.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ