Çekiç Magazin

SON DAKİKA

DEPREMZEDE İŞSİZ KALMASIN PROJESİ BAŞLADI

25 Şubat 2023 | 22 kez görüntülendi.
DEPREMZEDE İŞSİZ KALMASIN PROJESİ BAŞLADI

Deprem bölgesindeki şirketler ve çalışanlarının daha hızlı normalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla ST Endüstri Radyo ve Endüstri Forum iş birliğiyle “Depremzede İşsiz Kalmasın” projesi başlatıldı.

Deprem bölgesindeki şirketler ve çalışanların desteklenmesi için ST Endüstri Radyo ve Endüstri Forum iş birliğiyle hayata geçirilen Depremzede İşsiz Kalmasın projesi, hem işe alımlarda hem de ürün satın alımlarında depremden etkilenen bölgelerin tercih edilmesini amaçlıyor.

Belli bir süre depremden etkilenen illerdeki şirketler ve çalışanlara öncelik verilerek pozitif ayrımcılık yapılmasını hedefleyen proje, kendi ilinde ya da Türkiye’nin herhangi bir şehrinde iş arayanları ve depremden etkilenen bölgelerdeki iş yerlerini kapsıyor.

İş arayan deprem mağdurlarının iş bulması amacıyla, Endüstri Forum’da yer alan Depremzede İşsiz Kalmasın sayfasına ya da ‘Depremzede İşsiz Kalmasın’ sosyal medya hesaplarına şirketler ve çalışanlar bilgilerini ekleyebiliyorlar. Bu şekilde ortak havuzda oluşan bilgiler Endüstri Radyo ve İstanbul FM aracılığıyla duyurularak destekleniyor.

HEM İŞ OLANAKLARI HEM DE TİCARETE DESTEK

Proje kapsamında; iş arayan depremzedeler, bu bölgelerden istihdam sağlamak isteyen şirketler, depremden etkilenen illerde ticari faaliyet sürdüren işletmeler ve depremzede firmalardan satın alma yapmak isteyen şirketler bir araya geliyor.

İŞ ARAYANLAR SESLERİNİ DUYURABİLİYOR

Endüstri Forum üzerinden paylaşım yapabilmek için ücretsiz üye olarak yeni konu açılabiliyor. Paylaşım yapmak isteyenlerin hangi şehirde ne iş yaptığını, hangi ilde çalışmak istediğini ve iletişim bilgilerini eklemeleri yeterli oluyor. Proje, sadece depremden etkilenen 11 ilde yaşayan ve çalışan vatandaşlarımızı kapsıyor.

İSTİHDAM SAĞLACAK ŞİRKETLER DE PAYLAŞIYOR

Depremden etkilenen vatandaşlarımıza iş imkanı sağlamak isteyen şirketler de Endüstri Forum üzerinden paylaşım yaparak işe alım duyurularını yapabiliyorlar. Depremzede İşsiz Kalmasın sosyal medya hesaplarında yer alan paylaşımlar üzerinden de şirketlerin; Hangi şehirde ve hangi alanda istihdam sağlamak istediklerini özetleyebilirler.

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için:

Gözde İpek

Pazarlama Uzmanı

Kısıklı Caddesi, Oymacı Sokak

No: 2 Altunizade İstanbul

[email protected]

444 32 50

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ