Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Depremde Hayatını Kaybetti.

03 Ağustos 2023 | 35 kez görüntülendi.
Depremde Hayatını Kaybetti.
Aziz Taştan Kültür Sanat Festivali için çalışmlar başladı !!!
Adıyaman’da yaşayan  Türk Halk Müziği sanatçısı Aziz Taştan, eşi ile iki kızı Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizde büyük yıkımlara neden olan depremde enkaz altında kalarak hayatını kaybetmişti.
Aziz Taştan sanat yaşamı boyunca Adıyaman için büyük emek veren ve memleketini çok seven birçok tekliflere rağmen memleketinde yaşamak isteyen bir sanatçıydı.
Bu sebepten dolayı sanatçının adına kurulmuş olan Özgür Aziz Taştan Kültür Sanat ve Yardımlaşma Derneği  vasıtasıyla her sene sanatçının adına festival düzenlenmesi amaçlanıyor. Festivalden elde edilecek olan gelirin tamamı gençlerin eğitimi için harcanacak.
Aziz Taştan anısına Adıyaman merkezde  “Aziz Taştan Kültür Sanat Festivali” düzenlenmesi planlanıyor. Festival gelirlerinin tamamı ile Adıyaman’da  çatısı altında etüt merkezi, resim, müzik ve tiyatro bölümlerine öğrenciler yetiştirilmesi için kullanılacak.
Derneğin başkanı ??” Öncelikli olarak ders çalışma etüt merkezi şeklinde bir kütüphane oluşturulması hedeflenmektedir.Ders çalışmak isteyen bütün öğrencilerin ücretsiz olarak gelip burada eğitimleri için gerekli desteği almalarını sağlamak.Yıl içerisinde tanınan, alanında uzman öğretmenler tarafından seminerler, eğitimlerin verilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca şehir dışında yaşayan öğrencilere burs vermek istiyoruz “dedi.
Haber Ali OSMAN  ARLI
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ