Çekiç Magazin

SON DAKİKA

CÜNEYT ARKIN’IN YAZDIĞI ŞARKI SÖZÜ FİRDEVS AKKAYA’NIN SESİ İLE CAN BULDU

26 Haziran 2023 | 38 kez görüntülendi.
CÜNEYT ARKIN’IN YAZDIĞI ŞARKI SÖZÜ FİRDEVS AKKAYA’NIN SESİ İLE CAN BULDU

Yazar ve eğitmen Firdevs Akkaya, ‘Gel Artık’ eserini 28 Haziran 2022’de vefat eden Türk Sineması’nın usta sanatçısı Cüneyt Arkın’ın 1. ölüm yıldönümünde çıkararak sevenlerine büyük bir sürpriz yaptı.

Cüneyt Arkın’ın ‘Gel Artık’ isimli şiirini, Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca’nın bestesiyle seslendiren Firdevs Akkaya, duygusal şarkısını yeşilçam tadında usta oyuncu Arkın’ın, oynadığı sinema filmlerinden kesitler alınarak Candar Köker yönetmenliğinde çekilen klip, Kuzey Yapım etiketiyle müzikseverlerle buluştu.

Yazarlık ve eğitmenliğin yanı sıra single çalışmalarıyla müzik dünyasında da yoluna devam eden, aynı zamanda Cihangir Müzik Topluluğu Korosu’nun kurucusu olup, koro şefliğini  sürdüren Firdevs Akkaya, “Değerli Cüneyt abim gibi ben de Eskişehirliyim. Kendisine hayranlığım çocukluğumda başladı. Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca ile tanıştım ve kendisi sesime inandı ve güvendi. Cüneyt ağabeyimin bir şiirini besteleyip okumamı istediler ben de kabul ettim. Arkın, ailesini ziyaret ettiğimde bu şarkı ile ilgili sevgili eşi Betül Hanım ve oğlu Kaan Bey bana çok destek oldular. Sonrasında stüdyo çalışmalarına başlayarak bir single çalışması ile şarkımızı bitirdik. Rahmetli Cüneyt Arkın, hayatta iken bu projeyi kendisi ile yapmayı çok isterdim ama maalesef bu güne kısmet oldu. Kendisini özlem ve rahmetle anıyorum” dedi.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ