Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Büyük Ankara yarışı 10 Eylül Pazar sabahı start alıyor! Pedallar, Cumhuriyet’in 100.yılı için dönecek

08 Eylül 2023 | 61 kez görüntülendi.
Büyük Ankara yarışı 10 Eylül Pazar sabahı start alıyor!  Pedallar, Cumhuriyet’in 100.yılı için dönecek

Türkiye’nin en büyük amatör yol bisikleti yarışlarından biri olan Granfondo’nun Ankara etabında, 28 ülke ve 43 şehirden katılan 2.000 sporcu Pazar sabahı pedal çevirecek. Büyük yarış, Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Av. Doç. Dr. Safa Koçoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ATO Başkanı Gürsel Baran’ın katılımıyla ANKAmall AVM önünden start alacak. Decathlon Granfondo Başkent Amatör Yol Bisiklet Yarışı’nda binlerce amatör bisikletçi Cumhuriyet’in 100. yılı için pedal çevirecek.

Bugüne dek dünyanın önemli başkentlerinde gerçekleşen ve bisiklet sporuna yeni bir soluk getiren Granfondo serisinin ikincisi Ankara’da gerçekleşiyor. Cumhuriyetin 100. yılına adanan Decathlon Granfondo Başkent Amatör Yol Bisiklet Yarışı’nın startı Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Av. Doç. Dr. Safa Koçoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran’ın açılış konuşmalarıyla başlayacak.

Dünyanın önemli başkentlerinde gerçekleşen kitlesel bisiklet yarışması Granfondo’nun Ankara etabında, uzun ve kısa olmak üzere iki parkurda yarışılacak. Kadın, erkek, genç, yaşlı, engelli, engelsiz, paralimpik ve tandem olmak üzere tüm kategorilerden katılımcılara açık olan yarışın uzun parkuru 99 km – kısa parkuru 50 km koşulacak, ANKAmall AVM’den başlayarak yine ANKAmall AVM’de son bulacak. Decathlon, Audi, Asperox, TAV, Shimano, Torc, Doğuş Oto, ANKAmall, Polonez, Juss, Tan Filo, BlackBruin, Yayla Bakliyat ve Züber yarışta sponsor olarak yerini alacak.

Yarış, bisiklet sporunu yerel ve küresel ölçekte geliştirerek karbon salınımının azaltılmasına teşvik etmeyi, sağlıklı yaşama dikkat çekmeyi ve bisiklet turizmden maksimum geliri ülkemize kazandırmayı amaçlıyor.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ