Çekiç Magazin

SON DAKİKA

BU DİZİ BAĞIMLILIK YAPACAK

13 Temmuz 2022 | 112 kez görüntülendi.
BU DİZİ BAĞIMLILIK YAPACAK

Yapımcılığını (Tan Medya) Taner Adıgüzel’in yaptığı, senaryosunu Emre Boz’un kaleme aldığı yönetmen koltuğunda Mehmet Köse’nin oturduğu başrollerinde Eren Pekgöz, Aylin Altunkaya, Ziya Çiçek, Hayal Garip, Şehnaz Dilan, Ferdi Altuner ve Erol Taşçı’nın yanı sıra Ziya Çiçek, Ceren Bayır, Simge Çakır ve Okan Sağlam’ın rol aldığı Evlilik Müessesesi dizisi bomba gibi geliyor.

Dijital bir mecrada yayın hayatına başlayacak olan Evlilik Müessesesi dizisinin 7 bölümlük çekimleri tamamlandı. Çekimleri bayramdan sonra hız kesmeden devam edecek Olan Evlilik Müessesesi dizisinin konusu ise şöyle:  Aslı ve Tayfun sıradan bir Türk çiftidir. Klasik, arkadaşları aracılığı ile tanıştırılıp bir nevi görücü usulü birbirlerini bulmuşlardır. Aralarında ki ilişki büyük bir aşkla başlamasa da zamanla birbirlerine aşık olup evliliğe kadar gitmiştir yolları. Birbirine sıkı sıkıya bağlı bu çift güzel bir aile tablosu çizmişlerdir. Zaman içinde her türlü anlayışsızlıklara ve tartışmalara rağmen, bağları sıkıdır ve kolay, kolay kopmaz. Çünkü hiçbir zaman o bağa, o sevgiye zarar verecek bir şey yapmazlar.

Ama gel gelelim, yeryüzünde herkes tek bir renk, tek bir dil, tek bir din, tek bir ırk olmadığı gibi tek bir karakterde de değil maalesef. Herkes farklı, herkes çeşit çeşittir. Aslı ve Tayfun’da tamamen farklı karakterler olduğundan evlilikleri içinde sık sık tartışmalar anlaşmazlıklar ve tabi zıtlıklar yaşıyorlar doğal olarak. Her farklı kişi, farklı olaylar ve maceralar demektir hayatta.

Hayatımıza birisini aldığımız zaman aslında onun hikâyesini ve beraberinde getirdiklerini de hayatlarımıza alıyoruz. Aslı Tayfun’un hayatına kendi hikâyesi ve maceralarıyla geliyor, Tayfun Aslı’nın hayatına kendi hikâyeleri ve maceralarıyla geliyor. Bu hikâye ve maceralar birleşerek güzel harmanlaşmış ortak hikâyeler çıkartıyor hayatlarına. Ama tabii bu hikâyelere erkekler ve kadınlar hep kendi pencerelerinden bakıyorlar. Bu yüzden “kadın aklı” ve “erkek aklı” diye bir tabir vardır.

Erkekler ve kadınlar her olaya aynı tepkiyi veremeyebiliyorlar. Bu da evliliği ve ilişkiyi heyecanlı ve güzel kılan önemli bir detay oluveriyor. Evlilik Müessesesi dizisinde, Aslı ve Tayfun’un başına gelen olaylara erkek ve kadın aklı olarak nasıl tepkiler verdiklerini izliyoruz. Onların verdikleri tepkilere göre bir hikaye ve macera seyri yaşatıyorlar bizlere. Tabii bir de birleşip aile olmalarıyla onların hayatına dahil olan insanların da hikayeye hizmetleri kaçınılmaz oluyor. Hayat, kısa hikâyeler ve maceralardan oluşuyor ve bizler iki cins olarak kendi penceremizden yani aklımızdan bunları gelişene yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz. Tıpkı Aslı ve Tayfun gibi, tıpkı sen ve ben gibi, tıpkı sizin ve onun gibi.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ