Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Borusan Quartet, 2 Şubat’ta Grand Pera Emek Sahnesi’nde

21 Ocak 2023 | 24 kez görüntülendi.
Borusan Quartet, 2 Şubat’ta Grand Pera Emek Sahnesi’nde

Klasik dönemden modern döneme uzanan geniş bir repertuvara sahip olan ve yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdikleri turnelerle dikkat çeken Borusan Quartet, 2 Şubat’ta Grand Pera Emek Sahnesi’nde dinleyicileri ile buluşuyor. Tam bir klasik müzik şölenine dönüşecek konserin biletleri ise Biletinial’da.

 Ülkemizin en önemli oda müziği toplulukları arasında yer alan Borusan Quartet, 2 Şubat Perşembe günü Grand Pera Emek Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşacak. Saat 20:00’de başlayacak konserin biletleri kültür, sanat, eğlence ve spor alanındaki tüm etkinliklere tek platformdan ulaşılabilmesini sağlayan Biletinial üzerinden satışa sunuldu.

Türkiyeli bestecilerinin ağırlıkla yer aldığı, klasik dönemden modern döneme uzanan geniş bir repertuvara sahip topluluğun oda müziği alanında iş birliğine gittiği sanatçılar arasında ise; İdil Biret, Itamar Golan, Fazıl Say, Valentin Erben, Gülsin Onay, Hüseyin Sermet, Paul Meyer, Ruşen Güneş, Reto Bieri, Toros Can, Ferhan & Ferzan Önder, Igudesman & Joo, Muhiddin Dürrüoğlu, Fora Baltacıgil, Gökhan Aybulus ve Lawrence Power gibi önemli müzisyenler bulunuyor.

Avusturya, Almanya, Fransa, İrlanda, İtalya, Cezayir, Hollanda, Sırbistan, Katar, Beyaz Rusya, Portekiz, Ürdün, İsviçre, Tanzanya, Yunanistan, ABD, Barbados, Japonya, St. Vincent ve Grenadinler, Slovenya ve İngiltere’de konserler veren Borusan Quartet, Rheingau, Schleswig-Holstein, Merano, Mozart, Napfilon, Bodensee, West Cork, Europalia, Mersin, Bodrum, İstanbul ve Ankara Müzik Festivalleri’nde de müzivkseverlerle buluştu.

Topluluk; Tonhalle (Zürih), Carnegie Hall (New York), Konzerthaus (Viyana), Concertgebouw (Amsterdam), Philharmonie de Paris (Paris), Le Corum (Montpellier), Schloss Elmau (Münih), L’arsenal (Metz), G. Verdi Hall (Milano) ve Musikverein (Viyana) gibi seçkin salonlarda konserler verdi.

 

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ