Çekiç Magazin

SON DAKİKA

BAŞOĞLU KABLO’DAN AFET BÖLGESİNE DESTEK

25 Şubat 2023 | 21 kez görüntülendi.
BAŞOĞLU KABLO’DAN AFET BÖLGESİNE DESTEK

Başoğlu Kablo, 6 Şubat Pazartesi günü ülkemizde yaşanan, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizi derinden etkileyen deprem afetinden dolayı büyük üzüntü duyduğunu açıklayarak afet bölgesine destek olmak üzere çalışmalarına başladı.

Ülkemizde yaşanan doğal afet nedeniyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından afetten etkilenen vatandaşlara destek olmak üzere deprem bölgesine yönelik yardım kampanyası başlatıldı. Bolu TSO tarafından Bolu Valiliği ile koordineli şekilde başlatılan yardım kampanyasına, Başoğlu Kablo evsiz kalan ve evi ağır hasarlı olan vatandaşlarımız için çadır yardımında bulundu.

Hatay ve Kahramanmaraş illerindeki önemli gereklilikleri de göz ardı etmeyen Başoğlu Kablo, Bolu Valiliği tarafından yürütülen yardım kampanyasının yanı sıra bu iki ilimize tuvalet, çadır ve biberon, çocuk bezi, çocuk maması, konserve gıda gibi çeşitli ihtiyaç malzemeleri ulaştırdı.

Afet Bölgesine “Bolu Konteyner Kenti” Kuruldu

Ayrıca kış mevsiminde sokakta kalan afetzedeler için Bolu Valiliği öncülüğünde; Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ve Bolu Karma ve Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü olarak afet bölgesinde bir “Bolu Konteyner Kenti” oluşturuldu. Başoğlu Kablo, afetzedeleri soğuktan korumak üzere oluşturulan çadır kente konteyner bağışı yaptı. Yaşanılan üzücü depremin ilk gününden itibaren çeşitli ayni ve nakdi yardımları afet bölgesine ulaştırmak üzere çalışmalar yürüten Başoğlu Kablo’dan birçok personel gönüllü olarak deprem bölgesine giderek arama, kurtarma ve dağıtım çalışmalarına yardımcı oldu.

Elim afet sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara acil şifa ve geride kalanlara sabır dileyen Başoğlu Kablo Yönetim Kurulu, ilerleyen süreçlerde de depremin tüm halkımızda açtığı yaraları sarmak için tüm sanayi ve ticaret oluşumları ile birlikte iyileştirme çalışmalarına devam edeceğini açıkladı.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ