Çekiç Magazin

SON DAKİKA

 Başarılı Yönetmen Mert Yaran Kısa Film ‘’Rüya’’ ile Ödüle Doymuyor

01 Nisan 2024 | 34 kez görüntülendi.
 Başarılı Yönetmen Mert Yaran Kısa Film ‘’Rüya’’ ile Ödüle Doymuyor

Nijerya ,Hindistan ,Tayland  ve İngiltere de gösterime girerek ödüllerle dönen senaryosunu Hamide Mete’nin kaleme aldığı  kısa metrajlı film ‘’Rüya’’  iki ayrı  festivalden Uluslararası en iyi kısa film ve bir  festivalden de  Uluslararası en iyi senarist ve  senaryo ödülünün sahibi oldu.

 Medya sponsorluğunu Dergi Suare’nin  üstlendiği  filmin başarılı yönetmeni  Mert Yaran şöyle konuştu: ‘’ Rüya üzerine çok çalıştığımız bir proje oldu, karşılığını almak çok güzel bir duygu. Çok heyecanlıyız, filmimiz bir çok ülkede gösterime girdi ve ödüller aldı. Ülkemizi “Rüya” adlı kısa filmimiz ile yurtdışında temsil ettiğimiz için gururluyuz. Bir çok ülkeye daha gitmesini temenni ediyorum umuyorum ki devamı gelecektir ’’ dedi

Yapım: Rol Film Yapım&Medya

Yapımcı: İzzet Yaran

Yönetmen: Mert Yaran

Senarist: Hamide Mete

Görüntü Yönetmeni: Adem Giliz

Oyuncular: Sinan Görkem Gönel , Emine Arslantürk , Şaziye Gökmen , Haluk Yıldız, Eren Saygılı , Rıdvan Akdağ

– Yönetmen Mert Yaran Kimdir

Mert Yaran, 1997 yılında İzmir konak ilçesinde dünyaya gelmiştir. Celal Bayar Üniversitesi mezunudur.

Oyunculuğun küçük yaştan beri hayali olduğunu söyleyen Mert Yaran, ilk oyunculuk eğitimini Şehir Tiyatrolarında aldı. İlkokul zamanlarında yaptığı taklitlerle, hazır cevap oluşu ve özgüveniyle dikkatleri üstüne çeken Mert Yaran, özel tiyatrolarda sahne almayı sürdürmektedir. 2016 yılında Tiyatro İzmir adlı şirketini kurup 100ü aşkın tiyatro oyununda rol almıştır.

Mert Yaran, yeni dizi, sinema filmi, tiyatro projelerinde yer almayı sürdürmektedir. Birçok tiyatro oyunu, dizi ve sinema filmlerinde rol alan oyuncu her defasında seyircinin beğenisini kazanmıştır. Aynı zamanda kısa film yönetmenliği yapmaktadır. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Mert Yaran, 10 Ocak 2023 tarihinde düzenlenen “Global Star Awards” ödül töreninde Yılın En İyi Yönetmeni Ödülüne layık görülmüştür.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ