Çekiç Magazin

SON DAKİKA

BAB Architects’ten Anadolu Ajansı Genel Müdürlük Binası Açık Ofis Katlarına Yeni Tasarım

13 Mart 2023 | 39 kez görüntülendi.
BAB Architects’ten Anadolu Ajansı Genel Müdürlük Binası Açık Ofis Katlarına Yeni Tasarım

BIG SEE Awards’tan BAB Architects’e Ödül!

BAB Architects tarafından Ankara’da tasarlanan Anadolu Ajansı Açık Ofis Katları projesi, uluslararası mimarlık ve tasarım ödülü BIG SEE Interior Design Awards 2023’te “Workplace” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Türkiye’de ve dünyanın farklı coğrafyalarında birçok farklı ölçekte mimari, iç mimari ve set tasarımı projelerine imza atan Mimar İrem Arıbaş ve İç Mimar Hüseyin Beş liderliğindeki BAB Architects, Anadolu Ajansı için Ankara’da açık ofis konseptiyle yeniden tasarladığı Anadolu Ajansı Genel Müdürlük Binası Açık Ofis Katları projesiyle BIG SEE Interior Design Awards 2023’te “Workplace” kategorisinde ödüle layık görüldü.

2018’den beri STK Zavod Big tarafından küresel ölçekte organize edilen BIG SEE Awards’ta mimari, iç mimari, ahşap mimarisi ve ürün tasarımı kategorilerinin yanısıra turizm ve moda alanlarında üretilen güncel tasarımlar değerlendiriliyor. Ödül alan tüm projeler Slovenya’nın Ljubljana şehrinde 19 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Big Architecture 2023 etkinliği bünyesinde sergilenecek ve mimarların yapacağı sunumlar ile ziyaretçilere tanıtılacak. Serginin ve ödül töreninin yanısıra festival bünyesinde ayrıca fuar, konferanslar, iş-mimarlık forumu ve söyleşi etkinlikleri gerçekleşecek ve ayrıca kategori özel ödülleri de sahiplerini bulacak.

BIG SEE Interior Design Awards 2023’te “Workplace” kategorisinde ödül alan Anadolu Ajansı Açık Ofis Katları projesi mevcut ofis katlarının BAB Architects tarafından açık planlı, işlevsel ve yenilikçi bir anlayışla yeniden kurgulanmasından oluşuyor. Toplam 4000 metrekare alana sahip olan ofis katları açık ofis çalışma alanları, ortak dinlenme köşeleri, toplantı odaları ve yönetim birimlerinden oluşuyor.

Mimar İrem Arıbaş ve İç Mimar Hüseyin Beş liderliğindeki BAB Architects, açık planlı ofis konseptini ofis içerisindeki mesleki üretimin yaşayan bir form olduğu, içinde bulunduğu çevreye göre şekil aldığı, sürekli olarak geliştiği, değiştiği ve kolektif çalışmanın amaçlandığı fikir zenginliğinden beslendiği bir tasarım formülü üzerinden kurgulamış. Rekreatif faaliyetlere imkan veren çeşitli sosyal alanları da içinde barındıran proje, eski nesil ofislerin aksine kullanıcıyı oturduğu masadan kaldırmayı, saplandığı iş döngüsünden ara sıra bilerek koparmayı, kısa bir molanın ardından üzerinde çalıştığı konuya dışarıdan ve daha sağlıklı baktırabilmeyi hedefliyor. BAB Architects tasarımı Anadolu Ajansı Açık Ofis Katları projesi, planlama ve tasarım kurgusuyla mimarinin insan psikolojisi üzerindeki pozitif etkilerinin çalışma ortamlarındaki verimliliği de doğrudan etkileyebileceğinin nitelikli bir örneği olarak ayrışıyor.

 

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ