Çekiç Magazin

SON DAKİKA

AVUSTURYALI NU JAZZ MÜZİSYENİ WALDECK, 28 OCAK’TA KÜÇÜKÇİFTLİK PARK’A GELİYOR!

02 Ocak 2023 | 42 kez görüntülendi.
AVUSTURYALI NU JAZZ MÜZİSYENİ WALDECK, 28 OCAK’TA KÜÇÜKÇİFTLİK PARK’A GELİYOR!

Swing, caz ve trip-hop’ı elektronik yaklaşımla ve kusursuz bir ahenkle birleştiren Avusturyalı sıradışı müzisyen Klaus Waldeck ile grubu 28 Ocak Cumartesi akşamı KüçükÇiftlik Park’a geliyor! Mutluluk veren, rahatlatıcı ve sakin melodileriyle çok sevilen Waldeck, kulaklarda yer eden Addicted, Memories, Make My Day, Quando Quando, Shala-Lala-La, Never Let You Go gibi şarkılarıyla öne çıkıyor. KüçükÇiftlik Park’ın kış sahnesinde URU organizasyonuyla düzenlenen Waldeck konserinin biletleri Biletix ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

 Kış döneminde kapalı mekâna geçiş yapan, şehrin rakipsiz eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park 28 Ocak 2023 Cumartesi akşamı, ahenkli melodileri ve sakin enerjisiyle kış aylarına bahar mutluluğu getiren Waldeck’i ağırlayacak.

 Genellikle sahne adı Waldeck ile anılan Avusturyalı müzisyen Klaus Waldeck’in müzik hayatı altı yaşında piyano dersleri aldığı Viyana’da başladı ancak on beş yaşındayken bir Bechstein piyanosunu yeniden kablolarken parçalamasıyla müzik hayatı askıya alındı. Hukuk fakültesini bitirdikten sonra telif hakkı avukatı olarak çalışan Waldeck, karşılaştığı bir dava ona, mevcut melodileri artık intihal sayılmayana kadar değiştirerek müzik üretmesi için ilham verdi. Çocukluğundan beri düşkün olduğu müzik kariyerine odaklanmak için hukuku tamamen bırakan Waldeck, tüm elektronik müzik ekipmanıyla birlikte İngiltere’ye taşındı ve burada, halen birlikte yol almaya devam ettiği Joy Malcolm ve Brian Amos ile tanıştı.

1996’da ilk albümü Northern Lights’ı çıkaran Waldeck ile grubu, en büyük hiti Aquarius ile uluslararası alanda hızla ilgi topladı. 30 yıla yaklaşan kariyerlerinde çok sayıda albüm, EP ve tekli yayımlayan grubun şarkılarında bazen Joy Malcolm veya Brian Amos’un yumuşak vokalleri, bazen de sadece Klaus’un enstrümantal müzikleri yer alıyor.

URU organizasyonuyla KüçükÇiftlik Park’ın kışa özel olarak hazırlanan kapalı alanında gerçekleşecek konserin biletleri Biletix ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

Bilgi için:         instagram.com/kucukciftlikpark

kucukciftlikpark.com

twitter.com/KucukCiftlik

 KüçükÇiftlik Park HAKKINDA:

İstanbul’un kalbinde yer alan KüçükÇiftlik Park, 17. yüzyıldan beri şehrin kültür ve eğlence merkezi. Günümüze kadar mesire alanı, hasbahçe, gazino ve lunapark olarak İstanbulluları ağırlayan mekan, bugün kurumsal etkinliklerden lansmanlara, fuarlardan davetlere, düğünlerden dev konserlere, tüm sahne sanatlarından sergilere kadar ses getiren etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı bir etkinlik merkezi olarak hizmet vermektedir. Yaz sezonunda etkinliklerin ihtiyacına göre düzenlenebilen 17.000 kişi kapasiteli alanı, kış sezonunda ise 4.500 kişi kapasiteli kapalı alanı ile şehrin ihtiyacına cevap vermektedir. 2000 metrekarelik çim alana sahip KüçükÇiftlik Bahçe ise yaz sezonunda ayrı bir alan olarak hizmete açılmaktadır.

URU HAKKINDA:

2007 yılından bu yana etkinlik sektöründe faaliyet gösteren URU, yenilikçi projeler geliştirerek geniş kitleleri kültür-sanat etkinlikleriyle buluşturan çok amaçlı bir organizasyon şirketidir. Gerçekleştirdiği etkinliklerde sunduğu 360 derece hizmetle sektöre alternatif bir soluk getiren URU, kurumsal etkinlik ve lansmanları; konser, parti ve festivalleri; moda tasarım aktivitelerini yenilikçi bir anlayışla tasarlayarak dünya standartlarında bir organizasyon hizmeti vermektedir.

 

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ