Çekiç Magazin

SON DAKİKA

ARTER’İN GENÇLER İÇİN ÇAĞDAŞ SANATI YORUMLAMA PROJESİ “TENEFFÜS”, 23 MART’TA GERÇEKLEŞECEK!

16 Mart 2024 | 7 kez görüntülendi.
ARTER’İN  GENÇLER İÇİN ÇAĞDAŞ SANATI YORUMLAMA PROJESİ  “TENEFFÜS”,  23 MART’TA GERÇEKLEŞECEK!

Arter’in 15-18 yaş arası gençleri çağdaş sanatla yakınlaştırmayı amaçlayan “Teneffüs” başlıklı etkinliği, 23 Mart Cumartesi günü 13:00’te gerçekleşecek. Arter Öğrenme Programı kapsamında düzenlenen “Teneffüs” projesi, lise öğrencilerinin çağdaş sanatla buluşarak yapıtlar üzerine düşünmelerine ve yeni yorumlar getirmelerine olanak sağlamayı amaçlıyor. Projenin yürütücülerinin Arter’in güncel sergilerinde yer alan iki eseri 15-18 yaş aralığındaki gençlerle birlikte sergi mekânında yorumlayacağı etkinliğe ücretsiz olarak katılmak için [email protected] adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak yeterli.

Arter’in gençler için çağdaş sanatı yorumlama projesi “Teneffüs”, Arter Öğrenme Programı kapsamında düzenleniyor. Her yaştan katılımcının yaratıcı süreçleri deneyimlemelerini amaçlayan Öğrenme Programı, içinde yaşadığımız zamanı sanat aracılığıyla yorumlamaya yönelik etkinlikler sunuyor.

“Teneffüs”, çağdaş sanatın özgürlüğü kucaklayan ve gelişmeye açık yapısı aracılığıyla katılımcılara nefes alabilecekleri ve hayatın karmaşasından uzaklaşabilecekleri bir ortam sunmayı amaçlıyor. Yoruma dayalı bir proje olan “Teneffüs” etkinliğine katılım için herhangi bir bilgi veya deneyim gerekmiyor. Akran eğitimi modeli üzerine kurulu olan projenin yürütücüleri, 23 Mart 2024 Cumartesi günü saat 13:00’te gerçekleşecek etkinlikte Arter’in güncel sergilerinde yer alan iki eseri 15-18 yaş aralığındaki gençlerle birlikte sergi mekânında yorumlayacak.

Katılımın kontenjanla sınırlı ve ücretsiz olduğu “Teneffüs” etkinliğine katılmak için, etkinlik tarihinden önce [email protected] adresine e-posta göndererek kayıt yaptırmak gerekiyor.

Arter’in güncel programlarına ilişkin daha detaylı bilgiye www.arter.org.tr adresinden erişilebilir. Pazartesi hariç her gün açık olan Arter, Salı-Pazar günleri 11:00-19:00, Perşembe günleri ise 11:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Kurumsal Sponsor Tüpraş’ın değerli desteğiyle, tüm sergilere giriş 24 yaş altı izleyiciler için her gün; Perşembe günleri ise her yaştan izleyici için ücretsiz. Arter Beraber üyeleri ise sergileri yıl boyunca ücretsiz ziyaret etmenin yanı sıra farklı ayrıcalıklardan faydalanıyor. Arter binasının Kütüphane, Kitabevi, Bistro by Divan, arka bahçe alanlarına ve Galeri 0’da yer alan sergiye giriş için bilet gerekmiyor. Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın desteği sayesinde Taksim’den ve Tepebaşı’ndan ücretsiz servis araçlarıyla Arter’e ulaşılabiliyor.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ