Çekiç Magazin

SON DAKİKA

AN’I ANIYA DÖNDÜRMEK İÇİN İMZAMI ATIYORUM

25 Mart 2024 | 52 kez görüntülendi.
AN’I ANIYA DÖNDÜRMEK İÇİN İMZAMI ATIYORUM

Profesyonel olarak sahne fotoğrafçılığıyla yola çıkan usta isim İlker Uzunalan, moda fotoğrafçılığı alanında yaptığı birçok çalışmayla, ödüllü isimler arasında yerini aldı.

Fotoğraf sanatçısı olarak yaptığı başarılı işlerle adını kısa sürede duyuran İlker Uzunalan, Haldun Dormen’den Coşkun Sabah’a, Müjdat Gezen’den Elçin Sangu’ya uzanan bir yelpazede çok değerli isimlerle fotoğraf çalışması yaparken, birçok sanatçının klip çalışmasına da yönetmen olarak imza attı.

“Fotoğraf makinesi benim gözlüğüm gibi” ifadesinde bulunan ünlü fotoğraf sanatçısı İlker Uzunalan, “Normal hayatın içinde bakan bir insanım aslında, kimin ne giydiğini pek önemsemem. Ama fotoğraf makinesi elimdeyken, gözlüğümü takmış gibi oluyorum ve görmeye başlıyorum. Bu kombinle nerede çekim yapılır, karşı tarafın tarzına nasıl pozlar yakışır, nasıl bir ışık kullanılmalı gibi… ”

“Baktığınızda her ayrıntıyı göremezsiniz. Hayat akışında görmek için gözlerinizin açık olmasına gerek yok, isterseniz kapalıyken de görürsünüz” dedi.

“Değil mi ki bir gün her şey fotoğraflarda kalacak…” sözünün kendisinin fotoğraf sanatçısı olma yolunda çok önem taşıdığını dile getiren İlker Uzunalan, “Mutluluğun fotoğrafını da makineyle değil, gözlerimizle çektiğimiz, zihnimizde canlanan anların fotoğraf kareleri vardır, bana gerek yok, gerçek mutluluğun fotoğrafları onlar aslında” vurgusunu yaptı.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ