Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Ali Oruç’tan Engelliler Gününde Single Sürprizi

05 Aralık 2022 | 87 kez görüntülendi.
Ali Oruç’tan Engelliler Gününde Single Sürprizi

2001 tarihinde Manisa’da prematüre olarak doğan Ali Oruç,hayatında engelinden dolayı çok zor günler yaşamış ve buna rağmen müziğe olan tutkusundan asla vazgeçmemiştir.İlk ve ortaöğrenimi İzmir’de tamamlayan Ali Oruç küçük yaşlarda müziğe başlamış ve İzmir’in çeşitli mekanlarında sahne almıştır.Tüm engellere rağmen sanatçı yükseköğrenimine Uşak Üniversitesi Yeni Medya bölümünde devam etmektedir.

Geçmişte uzun süre İzmir’in çeşitli mekanlarında sahne alan aynı zamanda bir çok sanatçının Pr çalışmasını üstlenen ve pandemi sürecinde mikrofonlardan uzak kalamayıp Almanya’nın yerel bir radyo kanalında yayın yapan Ali Oruç müzik piyasasında zirveyi hedefliyor.

Müziğe olan tutkusundan vazgeçemeyen Oruç’un, sözü ve müziği kendi imzasını taşıyan ilk single çalışması ”GEL AŞK” Ra Müzik etiketi ile dijital platformlarda yerini aldı.Şarkının düzenlenmesi “hit makinesi” olarak bilinen Mert Ali İçelli’ye aitken,klip yönetmen koltuğunda ise Erva İŞLER oturmakta.Sanatçının klibi kısa zamanda sosyal medyada viral olarak müzikseverler ve müzik otoriteleri tarafından tam not aldı.

Oruç, yaşadığı sıkıntıların üstesinden müzik yaparak geldiğini ifade ederken, “İnsanlar beni gözlerimle değil aşk şarkılarımla bilsin.” sözleriyle müziğe olan tutkusunu belirtti. Gel Aşk şarkısını öğrenci yurdundaki bir arkadaşının yaptığı şakaya sinirlenmesi üzerine yazdıktan sonra yapımcı Teksin Akbal’a sunan Oruç’un,şarkısını 03 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yayınlaması da dikkat çekti.

Türkiye’nin yeni Metin Şentürk’ü olarak gösterilen genç müzisyen,müzik için sürekli üreteceğini ve yeni projelerini de kısa sürede müzikseverler ile buluşturacağını sözlerine ekledi.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ