Çekiç Magazin

SON DAKİKA

Akademik Yazar Sabiha Sefer Ünal’dan “Geçmişten Günümüze Tarihi Rüyalar”

19 Ekim 2023 | 49 kez görüntülendi.
Akademik Yazar Sabiha Sefer Ünal’dan “Geçmişten Günümüze Tarihi Rüyalar”

“Geçmişten Günümüze Tarihi Rüyalar”, rüyaların derin sırlarını, tarih boyunca nasıl yorumlandığını ve insan hayatındaki etkilerini ortaya koyan ders kitabı niteliğinde bir kitap.

 Bu eserde rüyaların fizyolojik, psikolojik ve manevi açılar-dan incelenmesine, rüyaların tahminlere konu oluşturma ve ilham kaynağı olma özelliklerini, Doğu ve Batı’nın farklı yaklaşımlarıyla ele alınmasına tanık olacaksınız.

Sabiha Sefer Ünal, bu eserinde tarihin tozlu sayfalarından günümüze uzanan, tarihi figürlerin ve bilgelerin en derin rüya deneyimlerini ışığa kavuşturuyor.

Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü rüyadan, Ata- türk’ün son rüyasına; Evliya Çelebi’nin ilham dolu rüyalarından, Bediüzzaman ve Ebu Said’in manevi rüyalarına kadar, tarihin bu önemli dönemeçlerine ortak olacak, rüyaların sadece uykuda değil, tarihin akışında da ne kadar güçlü bir yer tuttuğunu gözler önüne seriyor.

Modern bilimin rüya üzerindeki araştırmalarına dair bulguların yanı sıra, rüyanın zaman kavramı üzerindeki etkileri de derinlemesine ele alınıyor.

Uyandığınızda saatlerce sürdüğünü hissettiğiniz ancak aslında saniyeler içinde gelişen bu benzersiz deneyimlere dair olan bu çalışma, rüyalara dair bilgilerinizi genişletecek.

 

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ