Çekiç Magazin

SON DAKİKA

3.Uluslarası Hadi Poyrazoğlu Kukla ve Karagöz Festivali Başlıyor… 

20 Nisan 2024 | 11 kez görüntülendi.
3.Uluslarası Hadi Poyrazoğlu Kukla ve Karagöz Festivali Başlıyor… 

22-26 Nisan tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek olan 3. Hadi Poyrazoğlu Kukla ve Karagöz Festivali 27-28 Nisan İstanbul, 29-30 Nisan ve 1-2 Mayıs tarihlerinde Kardeş devletimiz Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de devam edecek.

Bu yıl düzenlenecek olan festivale Almanya İtalya ve Azerbaycan’dan kukla sanatçıları da katılacak…

Koordinatörlüğünü Şafak POYRAZOĞLU ve Sanem ARIKAN’ın yapacağı ve T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen festivale AHİD Ankaralılar Derneği, TİKA, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, Devlet Tiyatroları, TRT, Türk Hava Kurumu (THK), TÜRKSOY , Ankara Altındağ Belediyesi, Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası, Gazi Üniversitesi, Bektaşlar, İstMarina AVM,  Polis Eşleri Derneği, Step Dijital, Bilnet Okulları, Pusulacx, Ecre Fırın Ankara, BHS Group, Redaktör Haber ve Kukla İletişim Ajansı destek verecek.

Festivalde yerli ve yabancı Kukla ve Karagöz Oyunları, birbirinden keyifli Atölye Çalışmaları ve Geçmişten Günümüze Kukla ve Karagöz Sergisi büyük küçük tüm misafirler keyifli zaman geçirecekler. Atölye katılımcılarının hazırlayacakları mama kaplarını sokak hayvanları adına barınaklara teslim edecek ve minik dostlara destek olunacak. Türk Hava Kurumu personelleri tarafından yapılacak olan maket uçak yapım atölyesi Down sendromlu çocuklarla buluşacak.

Ayrıca tüm çocuk katılımcılara Karagöz boyama kitabı dağıtılacak.

Hem eğlenilecek hem de sosyal sorumluluk farkındalığı yaratacak olan 3. Uluslararası Hadi Poyrazoğlu Kukla ve Karagöz Festivali’nde bu yıl Türkiye’deki önemli sanatçılarınızın yanı sıra, Kardeş devletimiz Azerbaycan Devlet Kukla Tiyatrosu, Almanya Kukla Sanatçısı Thomas Herfort  ve İtalya Kukla Sanatçısı Nina Theatre katılarak keyifli gösterilerini sunacak.  3 yaş itibarıyla tüm izleyicilere hitap edebilen oyunlar, gösteri ve atölyelerle 25 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor..

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ