Çekiç Magazin

SON DAKİKA

2 el ateş sesi duydum gerisini hatırlamıyorum

31 Aralık 2022 | 73 kez görüntülendi.
2 el ateş sesi duydum gerisini hatırlamıyorum

17 Mart tarihinde eşi tarafından silahlı saldırıya maruz kalarak %92 engelli kalan Seher Rabia Can, yaşadıklarını ilk kez anlattı.

Hayırsever İş İnsanı Erdoğan Uludağ’ın Kurucu Başkanı olduğu Umudum Olur Musun? derneğine ulaşarak Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesin’de Annesinin rahatsızlığı nedeniyle refakat edemediğinden engelinden dolayı tek başına kalmasının getirdiği sorunları belirterek desteğe ihtiyacı olduğunu tekrar yürüme umutlarını kaybetmek istemediğini, 3 ve 8 yaşlarında çocukları olduğunu ve eşi tarafından vurularak ağır yaralanma sonucu şu an %92 engelli olduğunu ileterek yardım istedi. Bunu öğrenen Erdoğan Uludağ konuya duyarsız kalmayarak Umudum Olur Musun? Derneği olarak ilgili yetkililer ile temasa geçmesi ile Seher Rabia Can’a umut oldu.

Yaşadıklarını dile getiren Seher Rabia Can, Erdoğan Uludağ’ın İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya nezdinde İstanbul Vali yardımcısı Sayın Özlem Bozkurt Gevrek ile görüşmeleri sonrası Başakşehir kaymakamlığı ve Bağcılar kaymakamlığı yetkililerinin aynı gün devreye girip Hastane ziyaretinde Seren Rabia Can’ın yalnız olmadığını İstanbul Valiliği başta olmak üzere Kendilerinin sürece dahil olduklarını belirttiler. Bu durum karşısında Moral bulan ve Doktorlarının uygulayacağı tedavi ile iyileşip tekrar çocuklarını kucaklamak istediğini söyledi.

Eşiyle 10 yıl evli kaldıklarını dile getiren Rabia Can, duygularını şöyle dile getirdi: “10 yıl evli kaldık, son 2 senedir uyuşturucu kullanmaya başladı. Uyuşturucuya başlayınca ne yaptığını bilmiyordu, şiddet ve kavga başladı. Ben de daha fazla dayanamadım çocuklarımı da alıp annemin evine gittim. Mart 2022’de çocukları almaya geldi, erkek kardeşim çocukları indirdi, kardeşimin ve annemin kandilini kutladı. 45 dakika sonra çocukları getirdi. Erkek kardeşim aşağı indi yukarı çıkmadı camdan baktım, baktığımda kardeşimi kolundan tutmuştu elinde de silah vardı bana aşağı in dedi. Ben de seninle konuşacak bir şeyim yok dedim. 2 el ateş sesi duydum gerisini hatırlamıyorum. Gözümü açtığımda yoğun bakımdaydım” dedi.

Umudum Olur Musun Derneği’nden Erdoğan Uludağ’a ulaştığı söyleyen Seher Rabia Can, “ O da yardımcı olacak, zamanla güzel bir fizik tedavi ile ayağa kalkabilirim. Benim de talebim bu zaten. Uzun yürüme cihazına ihtiyacım var ve onunla ayağa kalkmak istiyorum. Umarım en kısa zamanda da adalet yerini bulur” şeklinde konuştu.

Erdoğan Uludağ ise, Sivil Toplum Örgütleri’nin (STK) halkla devlet arasında bir köprü olduğunu belirterek, mağdur durumda ki vatandaşların imdadına anında müdahale edilmesinin önemine dikkat çekiyor. Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek ile irtibata geçtiğinde derhal ilgilenildiğini belirterek “Devletimiz şefkatli kollarını açtı” dedi. Umudum Olur Musun Derneği ise Seher Rabia Can’a ayrıca avukat desteği de sağlayacak. Öte yandan, Seher Rabia Can’ın eşi C.A (33) yargılanmaya devam ettiği öğrenildi.

Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER HABERLER
SON DAKİKA HABERLERİ